Husmen 699 GTO: možná někdy

Emre Husmen představil studii sporťáku s legendárním označením GTO. Futuristické pojetí se možná dočká produkčního provedení.

Základem pro přestavbu posloužilo současné Ferrari 599 GTB Fiorano, ze kterého si studie ponechala i části siluety, ovšem zbylá se odkazuje na model Ferrari 250 GTO. Moderní pojetí vcelku solidně navazuje na svého předchůdce, ovšem kus bizarnosti je i zde.

O pohon vozu se stará stejný šestilitrový dvanáctiválec jako u modelu 599 GTB, případně upravený osmiválec s přeplňováním, který lze najít v modelu F430. Tento motor má navíc spalovat i palivo E85.

Díky použití lehkých materiálů je studie 699 GTO o více než 200 kg lehčí, než model 599, což se má projevit na lepší dynamice i ovladatelnosti. Zajímavostí je také nasazení hydropneumatického odpružení, které má zajistit komfort a zároveň sportovní jízdu.

Samotný tvůrce, student italského designérského institutu IED, o studii prohlásil, že v podstatě nebrání nic k tomu, aby se vyráběl i v reálném provedení, ale na druhou stranu, podobná slova zde padla již mnohokrát a podobný vůz se nikdy na výrobní lince neobjevil.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Husmen 699 GTO
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 60 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků