Hurikán Katrina zvedne ceny pohonných hmot

Hurikán Katrina, který v posledních dnech devastuje oblast Mexického zálivu a jih Spojených států, bude mít globálnější následky. Už v dobách předpokladů následků vzrostla cena americké ropy až na 70,80 USD za barel, což byl nový rekord. Samotný hurikán má zá následek výpadek produkce až 1,8 milionu barelů ropy denně. V postižených oblastech Spojených států poměrně rychle stoupá cena pohonných hmot a očekává se, že krátkodobě vzroste až o 20%. Ačkoli jsou Spojené státy poměrně vzdálené od Evropy, vliv této přírodní katastrofy vyvolá s největší pravděpodobností nárust cen ropy i benzínu po celém světě. Některé zdroje se obávají, že tento nárust ceny nebude jen dočasný a že tradičního zlevnění po létě se asi jen tak nedočkáme. Spojení následků hurikánu a zvýšené poptávce po palivech udrží vysokou cenu po dlouhou dobu.

Na této situaci se jasně ukazuje, co může způsobit výpadek produkce ve Spojených státech a jaký vliv mají na globální ekonomiku včetně cen ropy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků