Hurikán Katrina zvedne ceny pohonných hmot

Hurikán Katrina, který v posledních dnech devastuje oblast Mexického zálivu a jih Spojených států, bude mít globálnější následky. Už v dobách předpokladů následků vzrostla cena americké ropy až na 70,80 USD za barel, což byl nový rekord. Samotný hurikán má zá následek výpadek produkce až 1,8 milionu barelů ropy denně. V postižených oblastech Spojených států poměrně rychle stoupá cena pohonných hmot a očekává se, že krátkodobě vzroste až o 20%. Ačkoli jsou Spojené státy poměrně vzdálené od Evropy, vliv této přírodní katastrofy vyvolá s největší pravděpodobností nárust cen ropy i benzínu po celém světě. Některé zdroje se obávají, že tento nárust ceny nebude jen dočasný a že tradičního zlevnění po létě se asi jen tak nedočkáme. Spojení následků hurikánu a zvýšené poptávce po palivech udrží vysokou cenu po dlouhou dobu.

Na této situaci se jasně ukazuje, co může způsobit výpadek produkce ve Spojených státech a jaký vliv mají na globální ekonomiku včetně cen ropy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků