Hummer je zpět! Pod značkou GMC přijede jako elektrický pick-up s 1000 koní

Jméno legendárního off-roadu míří zpět do produkce. Nový Hummer vykročí elektrickou cestou s opravdu působivými čísly.

Americká bitva o nejlepšího elektrického pracanta má dalšího účastníka. Od koncernu General Motors tak přichází překvapení ve formě zbrusu nového Hummeru. Známé jméno na poli off-roadů se tedy vrací v opravdu moderním duchu. Pod značkou GMC bude figurovat jako čistě elektrický pick-up.  

K oznámení již GMC vypustilo řadu upoutávek včetně pohledu na příď nového modelu. Určitě potěší, že Hummer nostalgicky naváže na své předchůdce, a to zejména pojetím designu předním masky nebo docela hranatými proporcemi karoserie. Pás LED světlometů nakonec zvýrazňuje tučné logo Hummer na přídi.

Tesla Cybertruck oficiálně: Musk opět šokuje! Sci-fi pick-up ujede přes 800 km

Tesla Cybertruck oficiálně: Musk opět šokuje! Sci-fi pick-up ujede přes 800 km

Vzhled bude GMC odhalovat postupně, stejně jako technické informace. Prozatím ale už víme, že elektrické motory Hummeru zajistí pohon všech kol a kombinovaný výkon 1000 koní (735 kW) a hrozivých 15.600 N.m točivého momentu. Akcelerovat z nuly na 100 km/h má pick-up za přibližně 3 vteřiny.  

Není pochyb, že General Motors chce novým Hummerem odpovědět na plejádu chystaných elektrických pick-upů. Především jako konkurence Tesly Cybertruck, ale také Fordu F-150 Electric, Rivianu R1T, Bollingeru B2 nebo chystaného Lordstownu Endurance. Elektrických pick-upů bude jednoduše v USA na výběr habaděj.  

Elektrický Ford F-150 poprvé v akci. Pracant se nebojí ani vagónů o hmotnosti 453 tun

Elektrický Ford F-150 poprvé v akci. Pracant se nebojí ani vagónů o hmotnosti 453 tun

Oficiální premiéra nového Hummeru je plánována na 20. května. Do prodeje má však novinka zamířit až na podzim 2021. Vyrábět se bude v Detroitu, kde General Motors rozjede svou první továrnu výhradně určenou k produkci elektromobilů.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

dnes | Jan Mička | 10 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 84 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků