Hummer Hx, malý Hummer se začíná odhalovat

Americká automobilka Hummer představí koncept nejmenšího modelu Hx, neboli H4 v lednu na autosalonu v Detroitu. Do té doby musí stačit pár informací, které pustilo ven vedení automobilky pro své prodejce ve Spojených státech.

Zcela nový model se dle číselné hierarchie postaví na začátek nabídky. Bude nejmenší, nejlevnější, nejúspornější a také bude mít nejméně společného s prvním vozem této značky.

Produkční verze, která se objeví na trhu na přelomu let 2010 a 2011, bude dvoudveřovým vozem se čtyřmi místy k sezení. Přední část vozu, tedy mřížka chladiče a základní tvary, budou obdobou ostatních Hummerů, ale vše bude patřičně zmenšeno.

Vůz bude také nabízet sklápěcí střechu, která bude tvořena z velkých pevných panelů. Po jejich odstranění tak vznikne jakási targa verze vozu.

Určení bude navíc velmi civilní. Stále se počítá se stylingem v duchu terénních vozů, ale vše bude podřízeno komfortu. Automobilka k tomuto uvedla, že Hummer Hx bude hlavně výkonným SUV vozem po stránce schopností mimo silnici. Měl by zvládnout více, než konkurenti, ale na klasické off roady to stačit nebude.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků