Hummer Hx, malý Hummer se začíná odhalovat

Americká automobilka Hummer představí koncept nejmenšího modelu Hx, neboli H4 v lednu na autosalonu v Detroitu. Do té doby musí stačit pár informací, které pustilo ven vedení automobilky pro své prodejce ve Spojených státech.

Zcela nový model se dle číselné hierarchie postaví na začátek nabídky. Bude nejmenší, nejlevnější, nejúspornější a také bude mít nejméně společného s prvním vozem této značky.

Produkční verze, která se objeví na trhu na přelomu let 2010 a 2011, bude dvoudveřovým vozem se čtyřmi místy k sezení. Přední část vozu, tedy mřížka chladiče a základní tvary, budou obdobou ostatních Hummerů, ale vše bude patřičně zmenšeno.

Vůz bude také nabízet sklápěcí střechu, která bude tvořena z velkých pevných panelů. Po jejich odstranění tak vznikne jakási targa verze vozu.

Určení bude navíc velmi civilní. Stále se počítá se stylingem v duchu terénních vozů, ale vše bude podřízeno komfortu. Automobilka k tomuto uvedla, že Hummer Hx bude hlavně výkonným SUV vozem po stránce schopností mimo silnici. Měl by zvládnout více, než konkurenti, ale na klasické off roady to stačit nebude.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků