Hummer HX Concept, tak trochu jako Lego

Americká automobilka Hummer představí v Detroitu koncept modelu HX, který by v případě produkce zaujal místo nejmenšího modelu. Ostatně rozvor studie je o téměř 230 mm menší než u modelu H3 a to je na tuto automobilku opravdu málo.

Každopádně vůz je svým způsobem jasně zařaditelný. Přední maska vozu si zachovala své tradiční pojetí a také muskulaturnost je zde silně zastoupená.

O pohon studie se stará šestiválec o objemu 3,6 litru s označením SIDI FlexFuel, který umí jezdit nejen na natural, ale také na E85. Výkon je pak přenášen na všechna kola prostřednictvím šestistupňového automatu. A jelikož se jedná o Hummer je zde k dispozici uzávěrka diferenciálů, odpojování stabilizátorů a mnoho dalšího.

Každopádně za pozornost stojí modularita karosérie, kdy z ni lze odebrat značnou část panelů a vůz se tak promění ve velmi otevřenou verzi, která se osvědčí hlavně v létě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Hummer HX Concept
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků