Hummer HX Concept, tak trochu jako Lego

Americká automobilka Hummer představí v Detroitu koncept modelu HX, který by v případě produkce zaujal místo nejmenšího modelu. Ostatně rozvor studie je o téměř 230 mm menší než u modelu H3 a to je na tuto automobilku opravdu málo.

Každopádně vůz je svým způsobem jasně zařaditelný. Přední maska vozu si zachovala své tradiční pojetí a také muskulaturnost je zde silně zastoupená.

O pohon studie se stará šestiválec o objemu 3,6 litru s označením SIDI FlexFuel, který umí jezdit nejen na natural, ale také na E85. Výkon je pak přenášen na všechna kola prostřednictvím šestistupňového automatu. A jelikož se jedná o Hummer je zde k dispozici uzávěrka diferenciálů, odpojování stabilizátorů a mnoho dalšího.

Každopádně za pozornost stojí modularita karosérie, kdy z ni lze odebrat značnou část panelů a vůz se tak promění ve velmi otevřenou verzi, která se osvědčí hlavně v létě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Hummer HX Concept
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 56 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků