Hummer HX Concept: studie velikána se objeví v Detroitu

Dlouho očekávaný lednový autosalon v Detroitu se blíží a automobilky postupně začínají poodhalovat své plány a tajemství. Mezi mnoha koncepty bude letos dominovat i studie Hummer HX, která vzešla ze spolupráce tří nových designérů. Design tohoto vozu předznamenává cestu, jakou se chce koncern GM v segmentu off-roadů ubírat. 

Koncept Hummer HX je navzdory svým rozměrům i poměrně ekologický, uživí se totiž z paliva E85, teda ze směsi etanolu a benzínu. Design je vytvářen s ohledem na dynamiku a inovativní řešení, které mají přispět k pohodlné jízdě terénem. Hummer HX se může pyšnit například skládací střechou a odnímatelnými dveřmi a chrániči blatníků. Podle designérů tak vůz dostane zajímavý sportovní vzhled, co u vozu této kategorie ale tak důležité není.

Tak či onak je tento koncept předzvěstí budoucí generace vozů stavěných do těžkého terénu a veřejnost se s ním bude moci oznámit již za pár týdnů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Hummer HX Concept

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků