Hummer HX Concept: studie velikána se objeví v Detroitu

Dlouho očekávaný lednový autosalon v Detroitu se blíží a automobilky postupně začínají poodhalovat své plány a tajemství. Mezi mnoha koncepty bude letos dominovat i studie Hummer HX, která vzešla ze spolupráce tří nových designérů. Design tohoto vozu předznamenává cestu, jakou se chce koncern GM v segmentu off-roadů ubírat. 

Koncept Hummer HX je navzdory svým rozměrům i poměrně ekologický, uživí se totiž z paliva E85, teda ze směsi etanolu a benzínu. Design je vytvářen s ohledem na dynamiku a inovativní řešení, které mají přispět k pohodlné jízdě terénem. Hummer HX se může pyšnit například skládací střechou a odnímatelnými dveřmi a chrániči blatníků. Podle designérů tak vůz dostane zajímavý sportovní vzhled, co u vozu této kategorie ale tak důležité není.

Tak či onak je tento koncept předzvěstí budoucí generace vozů stavěných do těžkého terénu a veřejnost se s ním bude moci oznámit již za pár týdnů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Hummer HX Concept

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků