Hummer H4: velký-malý bude, ale později

Je to téměř dva roky, co jsme přinesli první informace o čtvrtém modelu americké automobilky Hummer. Po ukončení výroby vojenského modelu H1 a malých prodejích velkého modelu H2 je třeba vyplnit výpadek prodejů. Samotný model H3, který je vůči svým sourozencům opravdový prcek, na to nestačí a navíc pro mnoho zákazníků je zase až příliš velký. Za loňský rok Hummer prodal 56 000 kusů modelu H3 a 14 000 kusů modelu H2. Plánovaný model H4 by se pak měl vyrábět v počtu 40 000 kusů ročně.

Opravdu klasické SUV, které ponese označení H4, přijde definitivně v roce 2010, tedy o dva roky později, než koncern General Motors avizoval loni na podzim. Tehdy uváděl, že produkční verzi představí nejpozději v roce 2008, ovšem nyní vše změnil a velký-malý Hummer bude na trhu o dva roky později.

Nejmenší z rodiny Hummerů se na trhu postaví proti velkým SUV jako je např. BMW X5, nebo Audi Q7. Půjde navíc o vůz, který se bude cítit dobře hlavně na silnicích a vše tomu bude podřízeno. Z původního ideálu Hummeru tak zbude pouze typická přední maska a jméno výrobce. Vše ostatní opustí tradice.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků