Hummer H4: velký-malý bude, ale později

Je to téměř dva roky, co jsme přinesli první informace o čtvrtém modelu americké automobilky Hummer. Po ukončení výroby vojenského modelu H1 a malých prodejích velkého modelu H2 je třeba vyplnit výpadek prodejů. Samotný model H3, který je vůči svým sourozencům opravdový prcek, na to nestačí a navíc pro mnoho zákazníků je zase až příliš velký. Za loňský rok Hummer prodal 56 000 kusů modelu H3 a 14 000 kusů modelu H2. Plánovaný model H4 by se pak měl vyrábět v počtu 40 000 kusů ročně.

Opravdu klasické SUV, které ponese označení H4, přijde definitivně v roce 2010, tedy o dva roky později, než koncern General Motors avizoval loni na podzim. Tehdy uváděl, že produkční verzi představí nejpozději v roce 2008, ovšem nyní vše změnil a velký-malý Hummer bude na trhu o dva roky později.

Nejmenší z rodiny Hummerů se na trhu postaví proti velkým SUV jako je např. BMW X5, nebo Audi Q7. Půjde navíc o vůz, který se bude cítit dobře hlavně na silnicích a vše tomu bude podřízeno. Z původního ideálu Hummeru tak zbude pouze typická přední maska a jméno výrobce. Vše ostatní opustí tradice.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků