Hummer H3T: H3 s extra prostorem

Příští měsíc se na autosalonu v Chicagu představí nový přírůstek do rodiny Hummerů - mohutnější pick-up odvozený z modelu H3.

Pokud hledáte vůz, který bude všude budit pozornost, odlišovat se od klasických SUV a zvládne i pohyb v terénu, může být Hummer H3 horkým adeptem pro výběr. K tomuto vozu však přibývá nová, o půl metru delší variace s otevřeným úložním prostorem a názvem H3T. Ačkoliv vůz stále čeká na svůj debut, můžeme vám již nyní nabídnout základní informace o této novince.

Nabídka motorů bude, alespoň zpočátku, kopírovat nabídku pro standardní model H3. Zákazník si tedy bude moci vybrat, zda chce mít pod kapotou agregát o objemu 3,7 l s výkonem 242 koní, nebo osmiválec 5,3 l disponující 295 plnokrevníky. Na výběr bude také z dvojice převodovek - v nabídce bude figurovat pětistupňový manuál a čtyřstupňový automat. Velikostně si nový model H3T své místo najde na severoamerickém trhu někde mezi modely Chevrolet Colorado a Silverado.

Co se týče vzhledu, podobnost s modelem H3 nepřekvapí. Dvoudílná kabina slibuje dostatek prostoru pro cestující, nákladní korba pak místo pro cokoli dalšího. Verze s osmiválcem má maximální nosnost 2,6 tuny, takže odvést třeba několik motorek najednou by problém určitě být neměl.

Na závěr je třeba poznamenat, že vůz se bude prodávat ve dvou „podvozkových konfiguracích“ - ve speciální off-roadové a v silniční úpravě. Informace o cenách a detailní technické specifikace budou známy až po premiéře v Chicagu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hummer H3T

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků