Hummer H3R concept: s kořeny Corvette

V dnešní době „ekologizace” a přísných emisních limitů se jen málokdy stane, že se v motoristickém světě objeví něco, co jde úplně jiným a hlavně vlastním směrem. Za takový vůz ale můžeme bezpochyby označit tento Hummer H3R, který pod kapotu dostal velký sedmilitrový osmiválec z Corvette Z06.

Vůz je vybaven pouze čtyřstupňovým automatem, to ale při tak silném motoru zas tolik nevadí. Na zádi vozu si našly místo čtyři koncovky výfuku, které dávají hlasně najevo, co se děje pod kapotou. Vyšším výkonům byl přizpůsoben brzdový systém a přepracovaný byl rovněž mezinápravový diferenciál.

Jedinou nevýhodou je, že Hummer představil tenhle vůz na SEMA autoshow jako koncept a prý se do sériové výroby nikdy nedostane. A možná za tím vším stojí právě i zmiňované emisní limity…

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hummer H3R concept

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků