Hummer H1 je zpátky! Mil-Spec udržuje legendární off-road při životě

Značka Hummer sice v roce 2010 oficiálně ukončila činnost, ale nadále se na trhu off-roadů objevuje řada společností, které vám nabídnou novodobou či renovovanou a řádně aktualizovanou verzi legendárního modelu H1.

Americká společnost Mil-Spec Automotive se přímo zabývá renovacemi a udržováním jména Hummer a jeho modelu H1 při životě. Na základě ojetých exemplářů poté vytváří modernizované varianty ikonického off-roadu pro širou veřejnost. Nesou označení M1.

V rámci takzvané „startovací edice“ nyní vznikl i tento kus s pořadovým číslem 003. Celkem přitom vznikne 12 exemplářů, z čehož bude šestice vozů kompletně specifikována dle přání zájemců. Zbytek bude nabízen v několika stupních výbavy.

Video:  Toto je čistě elektrický Hummer H1. Po nabití ujede 300 kilometrů

Video: Toto je čistě elektrický Hummer H1. Po nabití ujede 300 kilometrů

Každá renovace Mil-Spec začíná kompletním rozebráním vozu na holý rám, jeho analýzou a dalším zpevněním. Rozšířen je pak rozchod kol o 20 cm a revizí samozřejmě projde i celkové odpružení vozu. Karoserie tohoto pick-upu byla nakonec vyvedena ve speciálním matně šedém odstínu.

Pod kapotou renovovaného Hummeru se objevuje upravený 6,6litrový, přeplňovaný naftový osmiválec, který produkuje výkon 372 kW (500 koní) a teréňáku zajistí potřebný točivý moment celých 1355 Nm. Maximální rychlost modelu je udávaných 155 km/h.

Nové Suzuki Jimny natočeno v terénu. Podívejte se, co malý off-road zvládne!

Nové Suzuki Jimny natočeno v terénu. Podívejte se, co malý off-road zvládne!

Interiér je nově přečalouněn, kůže na sedačkách je ručně prošívaná, nový je tříramenný volant a nechybí ani prémiový audiosystém. Původně zastaralému interiéru tak Mil-Spec vdechl alespoň částečně nový život.

Společnost se nelimituje pouze karoseriemi pick-upů. V nabídce uvádějí v podstatě všechny existující varianty modelu H1 od dvoudveřového či čtyřdveřového pick-upu, hard-topu s šikmou zádí až po velký „Wagon“ s prostorným kufrem. Zákazník si může rovněž připlatit za řadu off-road příslušenství od nárazníků, šnorchlů, světelných ramp až po nosiče rezervy.

Cenovky těchto renovací začínají na 218.499 dolarech, tedy v přepočtu na částce 4,8 milionu korun. Uvedené výrobní číslo 003 je poté svou výbavou o cosi dražší s cenou 5,3 milionu korun.

Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

včera | Miro Mihálik | 67 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků
TEST Audi A6 50 TDI quattro: Maximálně efektivní manažerský balíček?

Audi A6 50 TDI quattro

Audi přispěchala s novou A6 v nejisté emisní době, stojí na úplně nových základech a spolu s A8 reprezentuje nové pojetí interiéru. A postavit se má aktuální velmi povedené pětkové řadě od BMW. To je hodně úkolů na jeden sedan vyšší střední třídy!

6.  12.  2018 | Milan Lažanský | 38 příspěvků