Hummer H1, americká legenda definitivně skončí

Jedna z ikon amerických vozů posledních desetiletí, Hummer H1, definitivně skončí. Jak informovalo vedení automobilky, není pro tento model již uplatnění na trhu. Americká armáda již nenakupuje takové množství, aby se výroba vyplatila, a prodeje v civilních verzích se stále snižují. Jedním z důvodů je spotřeba tohoto vozu a stoupající cena paliv na americkém trhu, Hummer H1 je tak opravdu drahý na provoz. Tento ryze terénní vůz tak již brzy skončí a zmizí z obchodů. Ovšem ani Hummer H2, tedy druhý velký model značky, nemá na růžích ustláno. Ani o něj není příliš velký zájem a za loňský rok klesly prodeje o téměř 30 procent. Automobilka je tak nucena stále více upravovat tento vůz do luxusní podoby, což je ovšem díky koncepci vozu poměrně složité a nákladné a ani po těchto úpravách není po vozu dostatečně velká poptávka. Bohatá smetánka, která bývá nejčastěji zákazníky, si již tento model koupila a protože se model vizuálně téměř nemění, nemají zákazníci důvod kupovat nové modely.

Jak se zdá z vyjádření automobilky, upustí od výroby modelu H1 a také mírně sníží výrobu modelu H2. Jediný model, který jde dobře na odbyt a to nejen ve Spojených státech - Hummer H3 - se tak stane tím, který má táhnout prodeje automobilky. Automobilka dále oznámila, že je jen otázkou času, kdy přijde s modelem, který již nebude tak jednostranně zaměřený na terénní schopnosti, ale bude výrazně civilnější a bude se tak blížit klasické třídě SUV. Kdy však takový model přijde na trh, automobilka neprozradila.

Tip: Přečtěte si náš velký test Hummeru H3.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků