Hummer H1, americká legenda definitivně skončí

Jedna z ikon amerických vozů posledních desetiletí, Hummer H1, definitivně skončí. Jak informovalo vedení automobilky, není pro tento model již uplatnění na trhu. Americká armáda již nenakupuje takové množství, aby se výroba vyplatila, a prodeje v civilních verzích se stále snižují. Jedním z důvodů je spotřeba tohoto vozu a stoupající cena paliv na americkém trhu, Hummer H1 je tak opravdu drahý na provoz. Tento ryze terénní vůz tak již brzy skončí a zmizí z obchodů. Ovšem ani Hummer H2, tedy druhý velký model značky, nemá na růžích ustláno. Ani o něj není příliš velký zájem a za loňský rok klesly prodeje o téměř 30 procent. Automobilka je tak nucena stále více upravovat tento vůz do luxusní podoby, což je ovšem díky koncepci vozu poměrně složité a nákladné a ani po těchto úpravách není po vozu dostatečně velká poptávka. Bohatá smetánka, která bývá nejčastěji zákazníky, si již tento model koupila a protože se model vizuálně téměř nemění, nemají zákazníci důvod kupovat nové modely.

Jak se zdá z vyjádření automobilky, upustí od výroby modelu H1 a také mírně sníží výrobu modelu H2. Jediný model, který jde dobře na odbyt a to nejen ve Spojených státech - Hummer H3 - se tak stane tím, který má táhnout prodeje automobilky. Automobilka dále oznámila, že je jen otázkou času, kdy přijde s modelem, který již nebude tak jednostranně zaměřený na terénní schopnosti, ale bude výrazně civilnější a bude se tak blížit klasické třídě SUV. Kdy však takový model přijde na trh, automobilka neprozradila.

Tip: Přečtěte si náš velký test Hummeru H3.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků