Hummer H1, americká legenda definitivně skončí

Jedna z ikon amerických vozů posledních desetiletí, Hummer H1, definitivně skončí. Jak informovalo vedení automobilky, není pro tento model již uplatnění na trhu. Americká armáda již nenakupuje takové množství, aby se výroba vyplatila, a prodeje v civilních verzích se stále snižují. Jedním z důvodů je spotřeba tohoto vozu a stoupající cena paliv na americkém trhu, Hummer H1 je tak opravdu drahý na provoz. Tento ryze terénní vůz tak již brzy skončí a zmizí z obchodů. Ovšem ani Hummer H2, tedy druhý velký model značky, nemá na růžích ustláno. Ani o něj není příliš velký zájem a za loňský rok klesly prodeje o téměř 30 procent. Automobilka je tak nucena stále více upravovat tento vůz do luxusní podoby, což je ovšem díky koncepci vozu poměrně složité a nákladné a ani po těchto úpravách není po vozu dostatečně velká poptávka. Bohatá smetánka, která bývá nejčastěji zákazníky, si již tento model koupila a protože se model vizuálně téměř nemění, nemají zákazníci důvod kupovat nové modely.

Jak se zdá z vyjádření automobilky, upustí od výroby modelu H1 a také mírně sníží výrobu modelu H2. Jediný model, který jde dobře na odbyt a to nejen ve Spojených státech - Hummer H3 - se tak stane tím, který má táhnout prodeje automobilky. Automobilka dále oznámila, že je jen otázkou času, kdy přijde s modelem, který již nebude tak jednostranně zaměřený na terénní schopnosti, ale bude výrazně civilnější a bude se tak blížit klasické třídě SUV. Kdy však takový model přijde na trh, automobilka neprozradila.

Tip: Přečtěte si náš velký test Hummeru H3.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků