Hummer H1, americká legenda definitivně skončí

Jedna z ikon amerických vozů posledních desetiletí, Hummer H1, definitivně skončí. Jak informovalo vedení automobilky, není pro tento model již uplatnění na trhu. Americká armáda již nenakupuje takové množství, aby se výroba vyplatila, a prodeje v civilních verzích se stále snižují. Jedním z důvodů je spotřeba tohoto vozu a stoupající cena paliv na americkém trhu, Hummer H1 je tak opravdu drahý na provoz. Tento ryze terénní vůz tak již brzy skončí a zmizí z obchodů. Ovšem ani Hummer H2, tedy druhý velký model značky, nemá na růžích ustláno. Ani o něj není příliš velký zájem a za loňský rok klesly prodeje o téměř 30 procent. Automobilka je tak nucena stále více upravovat tento vůz do luxusní podoby, což je ovšem díky koncepci vozu poměrně složité a nákladné a ani po těchto úpravách není po vozu dostatečně velká poptávka. Bohatá smetánka, která bývá nejčastěji zákazníky, si již tento model koupila a protože se model vizuálně téměř nemění, nemají zákazníci důvod kupovat nové modely.

Jak se zdá z vyjádření automobilky, upustí od výroby modelu H1 a také mírně sníží výrobu modelu H2. Jediný model, který jde dobře na odbyt a to nejen ve Spojených státech - Hummer H3 - se tak stane tím, který má táhnout prodeje automobilky. Automobilka dále oznámila, že je jen otázkou času, kdy přijde s modelem, který již nebude tak jednostranně zaměřený na terénní schopnosti, ale bude výrazně civilnější a bude se tak blížit klasické třídě SUV. Kdy však takový model přijde na trh, automobilka neprozradila.

Tip: Přečtěte si náš velký test Hummeru H3.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků