Hrozí zánik tradičních prodejců automobilů?

Poté, co vstoupila v platnost evropská legislativa ohledně prodejů vozů, to mají autorizovaní prodejci v EU čím dál složitější. V této době může nové automobily prodávat v podstatě kdokoli. A tak není překvapením, že nás v hypermarketech u vchodu vítají nové automobily za často velmi dobré ceny, které již nejsou jen reklamou autorizovaného prodejce, ale přímou nabídkou samotného obchodního řetězce. Navíc je nyní možné prodávat v jednom autosalonu několik značek, automobilky již nemohou vyžadovat, aby prodejce prodával jen jejich značku. Právě tento krok, kdy se na jednom místě kumuluje široká nabídka ruzných značek zapřičiňuje, že zákaznící pomalu ztrácejí zájem o salony, ve kterých najdou pouze jednu značku. Dle německé automobilé asociace tento trend zapřičiní, že v následujích letech bude nuceno zavřít své stánky až čtvrtina prodejců, kteří se budou snažit prodávat pouze jedinou značku. V budoucnu se tak budeme čím dál častěji setkávat se salóny a prodejci, kteří budou současně nabízet celou škálu vozů všemožných značek a budete tak moci přímo na místě porovnat konkurenční nabídky několika automobilek. Dny autosalonů, jaké známe dnes, jsou již zřejmě téměř sečteny...

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků