Hrozí zánik tradičních prodejců automobilů?

Poté, co vstoupila v platnost evropská legislativa ohledně prodejů vozů, to mají autorizovaní prodejci v EU čím dál složitější. V této době může nové automobily prodávat v podstatě kdokoli. A tak není překvapením, že nás v hypermarketech u vchodu vítají nové automobily za často velmi dobré ceny, které již nejsou jen reklamou autorizovaného prodejce, ale přímou nabídkou samotného obchodního řetězce. Navíc je nyní možné prodávat v jednom autosalonu několik značek, automobilky již nemohou vyžadovat, aby prodejce prodával jen jejich značku. Právě tento krok, kdy se na jednom místě kumuluje široká nabídka ruzných značek zapřičiňuje, že zákaznící pomalu ztrácejí zájem o salony, ve kterých najdou pouze jednu značku. Dle německé automobilé asociace tento trend zapřičiní, že v následujích letech bude nuceno zavřít své stánky až čtvrtina prodejců, kteří se budou snažit prodávat pouze jedinou značku. V budoucnu se tak budeme čím dál častěji setkávat se salóny a prodejci, kteří budou současně nabízet celou škálu vozů všemožných značek a budete tak moci přímo na místě porovnat konkurenční nabídky několika automobilek. Dny autosalonů, jaké známe dnes, jsou již zřejmě téměř sečteny...

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků