Hrozí zánik tradičních prodejců automobilů?

Poté, co vstoupila v platnost evropská legislativa ohledně prodejů vozů, to mají autorizovaní prodejci v EU čím dál složitější. V této době může nové automobily prodávat v podstatě kdokoli. A tak není překvapením, že nás v hypermarketech u vchodu vítají nové automobily za často velmi dobré ceny, které již nejsou jen reklamou autorizovaného prodejce, ale přímou nabídkou samotného obchodního řetězce. Navíc je nyní možné prodávat v jednom autosalonu několik značek, automobilky již nemohou vyžadovat, aby prodejce prodával jen jejich značku. Právě tento krok, kdy se na jednom místě kumuluje široká nabídka ruzných značek zapřičiňuje, že zákaznící pomalu ztrácejí zájem o salony, ve kterých najdou pouze jednu značku. Dle německé automobilé asociace tento trend zapřičiní, že v následujích letech bude nuceno zavřít své stánky až čtvrtina prodejců, kteří se budou snažit prodávat pouze jedinou značku. V budoucnu se tak budeme čím dál častěji setkávat se salóny a prodejci, kteří budou současně nabízet celou škálu vozů všemožných značek a budete tak moci přímo na místě porovnat konkurenční nabídky několika automobilek. Dny autosalonů, jaké známe dnes, jsou již zřejmě téměř sečteny...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků