Hromadná havárie zablokovala dálnici D1 v obou směrech

(12:00) Na 153. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno se před chvílí stala velice vážná dopravní nehoda. V hromadné kolizi se srazily dva kamióny, dva autobusy a minimálně pět osobních automobilů.

Dálnice byla zablokována v obou jízdních směrech z důvodu vážných zranění, kvůli kterým musely přiletět i helikoptéry, a na místě se vytvořily dlouhé kolony. Celou situaci na místě řídí policie, která se snaží dopravu odklánět po vedlejších komunikacích.

(12:45) Dle novějších informací došlo na místě pouze ke čtyřem lehčím zraněním, kdy byl jeden pacient vrtulníkem přepraven do nemocnice v Jihlavě, druhá helikoptéra přenesla dalšího ze zraněných do Brna. Zbytek poraněných lidí odvezly sanitky.

(13:00) Auta ve směru na Prahu se opět rozjela.

(17:00) Novější informace ukázaly, že mezi účastníky nehody nebyly dva kamiony, ale pouze jeden. V současné době se kolona směrem na Brno pomalu rozjíždí.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků