Hrdina z thajské jeskyně se vysmál Muskově ponorce. Ten ho označil za pedofila

Šéf kalifornské automobilky Tesla nikoho během thajské záchranné mise nezachránil a ještě se na Twitteru stačil ostře pohádat s potápěči, kterým se to povedlo. Jednoho dokonce obvinil z pedofílie.

Elon Musk chce být viděn. V automobilovém průmyslu platí za největší celebritu s maximálním propletením své image s obrazem automobilky. K této strategii patří i nekonečná snaha o dobré PR, stejně jako komunikace s veřejností prostřednictvím sociálních sítí. A pravě tato kombinace se minulý týden ukázala jako třaskavá.

Musk pro záchranu fotbalového týmu mladíků, kteří uvázli v thajské jeskyni, nabídl speciálně zkonstruovanou ponorku. Už jsme o tom informovali, a tak, i když nejde o čistě automobilové téma, vám ještě dlužíme dohru celého příběhu. Automobilový vizionář totiž svou miniponorku na místo samé dovezl. Samozřejmě za doprovodu fotografů a se svým žhavým Twitterem. Sklidil za to pozitivní reakce od veřejnosti, zejména když oznámil, že ponorka je připravena k vyzvednutí prvního chlapce.

Tesla je konečně automobilkou, řekl Musk. Má proč být spokojený

Tesla je konečně automobilkou, řekl Musk. Má proč být spokojený

K tomu ale nikdy nedošlo. Skupina záchranářů-potápěčů místo toho vysvobodili uvězněné chlapce jednoho po druhém, extrémní stezkou plnou úzkých míst. Když byli 8. července vyproštěni první čtyři chlapci, v dalších dnech bylo zachráněno i zbylých osm fotbalistů a jejich trenér, veřejnost tleskala záchranářům.

Právě Musk však pomyslně zůstal stát s nevyužitým ovladačem od své ponorky před jeskyní a o záchraně, která byla hlavním tématem jeho vyjádření, už se zmínil jen s gratulací záchranářům. Stal se však terčem expertů, kteří mu předhazovali, že jeho miniponorka byla pro úzké koridory jeskynního komplexu příliš velká. A tímto to tedy neskončilo.

Snaží se někdo cíleně pošpinit Teslu? Tento test by tomu napovídal

Snaží se někdo cíleně pošpinit Teslu? Tento test by tomu napovídal

Podobně se vyjádřil i britský potápěč Vernon Unsworth. Ten pro CNN dokonce řekl, že si svou ponorku Musk může "strčit tam, kde to bolí", a že se jednalo o pouhé PR, nebyl zde chtěný a byl zcela správně z prostoru před jeskyní vykázán. Video z rozhovoru zde:

Musk na toto video reagoval několika tweety, jejichž ostrost se stupňovala. Uvádí, že na místo byl přiveden přímo thajským námořnictvem, byl tedy chtěný a že připraví video, které dokáže, že by se ponorka do konkrétní jeskyně dostala. Korunoval to pak vzkazem přímo Unsworthovi, kterého prý u záchrany nikdy neviděl: „Víš ty co, neobtěžuj se s ukazováním videa. Vytvoříme jedno, které zachytí, jak jde miniponorka do jeskyně 5 bez problémů. Sorry, pedofile, opravdu sis o to řekl," doplnil.

Elon Musk nazval Ford márnicí. Modrý ovál obratem vrátil úder

Elon Musk nazval Ford márnicí. Modrý ovál obratem vrátil úder

Ty nejvíce útočné tweety k této situaci nakonec Musk ze svého účtu smazal. Můžete se na ně ale podívat ve fotogalerii. K nařčení z pedofilie však nadále odpovídá. „Vsaď se o podepsaný dolar, že je to pravda," tweetnul. Údajně tak Musk usuzuje na základě toho, že Brit trvale žije v Thajsku a činí tak především proto, že je zde snadný přístup k dětské prostituci.

Ze zajímavého záměru a sympatiím, které se na Muska hrnuly když svůj čas a peníze věnoval záchraně mladých fotbalistů, tak zřejmě zbude jen pachuť nařčení z pedofílie, ostatně stejně jako "strkání ponorky do určitých míst". Dohra, o kterou asi nikdo nestál.

TEST Jaguar E-Pace D180 AWD: Sentimentální cesta

Jaguar E-Pace D180

V novodobé historii Jaguaru je E-Pace jedním z nejdůležitějších milníků. Půjčili si techniku od Land Roveru a snažili se do populárního segmentu malých SUV vnést sportovního ducha. Povedlo se?

16.  8.  2018 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Minitest Volkswagen Caddy Maxi 1.4 TGI: Spořivému plyn nesmrdí

VW Caddy Maxi 1.4 TGI (minitest)

VW láká na model Caddy poháněný zemním plynem nízkými provozními náklady. Stačí ale ceny CNG na to, aby se do německé dodávky zamilovali nejen zapřisáhlí skrblíci?

14.  8.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků
TEST Renault Mégane R.S.: Hraboš přetáčivý

Renault Mégane R.S.

Renault Sport si s novým Méganem vyhrál docela jinak než u předchozích generací. Kvůli tomu jej ale ještě netřeba zatracovat.

9.  8.  2018 | Milan Lažanský | 28 příspěvků