Hrdina z thajské jeskyně se vysmál Muskově ponorce. Ten ho označil za pedofila

Šéf kalifornské automobilky Tesla nikoho během thajské záchranné mise nezachránil a ještě se na Twitteru stačil ostře pohádat s potápěči, kterým se to povedlo. Jednoho dokonce obvinil z pedofílie.

Elon Musk chce být viděn. V automobilovém průmyslu platí za největší celebritu s maximálním propletením své image s obrazem automobilky. K této strategii patří i nekonečná snaha o dobré PR, stejně jako komunikace s veřejností prostřednictvím sociálních sítí. A pravě tato kombinace se minulý týden ukázala jako třaskavá.

Musk pro záchranu fotbalového týmu mladíků, kteří uvázli v thajské jeskyni, nabídl speciálně zkonstruovanou ponorku. Už jsme o tom informovali, a tak, i když nejde o čistě automobilové téma, vám ještě dlužíme dohru celého příběhu. Automobilový vizionář totiž svou miniponorku na místo samé dovezl. Samozřejmě za doprovodu fotografů a se svým žhavým Twitterem. Sklidil za to pozitivní reakce od veřejnosti, zejména když oznámil, že ponorka je připravena k vyzvednutí prvního chlapce.

Tesla je konečně automobilkou, řekl Musk. Má proč být spokojený

Tesla je konečně automobilkou, řekl Musk. Má proč být spokojený

K tomu ale nikdy nedošlo. Skupina záchranářů-potápěčů místo toho vysvobodili uvězněné chlapce jednoho po druhém, extrémní stezkou plnou úzkých míst. Když byli 8. července vyproštěni první čtyři chlapci, v dalších dnech bylo zachráněno i zbylých osm fotbalistů a jejich trenér, veřejnost tleskala záchranářům.

Právě Musk však pomyslně zůstal stát s nevyužitým ovladačem od své ponorky před jeskyní a o záchraně, která byla hlavním tématem jeho vyjádření, už se zmínil jen s gratulací záchranářům. Stal se však terčem expertů, kteří mu předhazovali, že jeho miniponorka byla pro úzké koridory jeskynního komplexu příliš velká. A tímto to tedy neskončilo.

Snaží se někdo cíleně pošpinit Teslu? Tento test by tomu napovídal

Snaží se někdo cíleně pošpinit Teslu? Tento test by tomu napovídal

Podobně se vyjádřil i britský potápěč Vernon Unsworth. Ten pro CNN dokonce řekl, že si svou ponorku Musk může "strčit tam, kde to bolí", a že se jednalo o pouhé PR, nebyl zde chtěný a byl zcela správně z prostoru před jeskyní vykázán. Video z rozhovoru zde:

Musk na toto video reagoval několika tweety, jejichž ostrost se stupňovala. Uvádí, že na místo byl přiveden přímo thajským námořnictvem, byl tedy chtěný a že připraví video, které dokáže, že by se ponorka do konkrétní jeskyně dostala. Korunoval to pak vzkazem přímo Unsworthovi, kterého prý u záchrany nikdy neviděl: „Víš ty co, neobtěžuj se s ukazováním videa. Vytvoříme jedno, které zachytí, jak jde miniponorka do jeskyně 5 bez problémů. Sorry, pedofile, opravdu sis o to řekl," doplnil.

Elon Musk nazval Ford márnicí. Modrý ovál obratem vrátil úder

Elon Musk nazval Ford márnicí. Modrý ovál obratem vrátil úder

Ty nejvíce útočné tweety k této situaci nakonec Musk ze svého účtu smazal. Můžete se na ně ale podívat ve fotogalerii. K nařčení z pedofilie však nadále odpovídá. „Vsaď se o podepsaný dolar, že je to pravda," tweetnul. Údajně tak Musk usuzuje na základě toho, že Brit trvale žije v Thajsku a činí tak především proto, že je zde snadný přístup k dětské prostituci.

Ze zajímavého záměru a sympatiím, které se na Muska hrnuly když svůj čas a peníze věnoval záchraně mladých fotbalistů, tak zřejmě zbude jen pachuť nařčení z pedofílie, ostatně stejně jako "strkání ponorky do určitých míst". Dohra, o kterou asi nikdo nestál.

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

dnes | Miro Mihálik
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 8 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků