Hrdina z thajské jeskyně se vysmál Muskově ponorce. Ten ho označil za pedofila

Šéf kalifornské automobilky Tesla nikoho během thajské záchranné mise nezachránil a ještě se na Twitteru stačil ostře pohádat s potápěči, kterým se to povedlo. Jednoho dokonce obvinil z pedofílie.

Elon Musk chce být viděn. V automobilovém průmyslu platí za největší celebritu s maximálním propletením své image s obrazem automobilky. K této strategii patří i nekonečná snaha o dobré PR, stejně jako komunikace s veřejností prostřednictvím sociálních sítí. A pravě tato kombinace se minulý týden ukázala jako třaskavá.

Musk pro záchranu fotbalového týmu mladíků, kteří uvázli v thajské jeskyni, nabídl speciálně zkonstruovanou ponorku. Už jsme o tom informovali, a tak, i když nejde o čistě automobilové téma, vám ještě dlužíme dohru celého příběhu. Automobilový vizionář totiž svou miniponorku na místo samé dovezl. Samozřejmě za doprovodu fotografů a se svým žhavým Twitterem. Sklidil za to pozitivní reakce od veřejnosti, zejména když oznámil, že ponorka je připravena k vyzvednutí prvního chlapce.

Tesla je konečně automobilkou, řekl Musk. Má proč být spokojený

Tesla je konečně automobilkou, řekl Musk. Má proč být spokojený

K tomu ale nikdy nedošlo. Skupina záchranářů-potápěčů místo toho vysvobodili uvězněné chlapce jednoho po druhém, extrémní stezkou plnou úzkých míst. Když byli 8. července vyproštěni první čtyři chlapci, v dalších dnech bylo zachráněno i zbylých osm fotbalistů a jejich trenér, veřejnost tleskala záchranářům.

Právě Musk však pomyslně zůstal stát s nevyužitým ovladačem od své ponorky před jeskyní a o záchraně, která byla hlavním tématem jeho vyjádření, už se zmínil jen s gratulací záchranářům. Stal se však terčem expertů, kteří mu předhazovali, že jeho miniponorka byla pro úzké koridory jeskynního komplexu příliš velká. A tímto to tedy neskončilo.

Snaží se někdo cíleně pošpinit Teslu? Tento test by tomu napovídal

Snaží se někdo cíleně pošpinit Teslu? Tento test by tomu napovídal

Podobně se vyjádřil i britský potápěč Vernon Unsworth. Ten pro CNN dokonce řekl, že si svou ponorku Musk může "strčit tam, kde to bolí", a že se jednalo o pouhé PR, nebyl zde chtěný a byl zcela správně z prostoru před jeskyní vykázán. Video z rozhovoru zde:

Musk na toto video reagoval několika tweety, jejichž ostrost se stupňovala. Uvádí, že na místo byl přiveden přímo thajským námořnictvem, byl tedy chtěný a že připraví video, které dokáže, že by se ponorka do konkrétní jeskyně dostala. Korunoval to pak vzkazem přímo Unsworthovi, kterého prý u záchrany nikdy neviděl: „Víš ty co, neobtěžuj se s ukazováním videa. Vytvoříme jedno, které zachytí, jak jde miniponorka do jeskyně 5 bez problémů. Sorry, pedofile, opravdu sis o to řekl," doplnil.

Elon Musk nazval Ford márnicí. Modrý ovál obratem vrátil úder

Elon Musk nazval Ford márnicí. Modrý ovál obratem vrátil úder

Ty nejvíce útočné tweety k této situaci nakonec Musk ze svého účtu smazal. Můžete se na ně ale podívat ve fotogalerii. K nařčení z pedofilie však nadále odpovídá. „Vsaď se o podepsaný dolar, že je to pravda," tweetnul. Údajně tak Musk usuzuje na základě toho, že Brit trvale žije v Thajsku a činí tak především proto, že je zde snadný přístup k dětské prostituci.

Ze zajímavého záměru a sympatiím, které se na Muska hrnuly když svůj čas a peníze věnoval záchraně mladých fotbalistů, tak zřejmě zbude jen pachuť nařčení z pedofílie, ostatně stejně jako "strkání ponorky do určitých míst". Dohra, o kterou asi nikdo nestál.

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků