H&R Gemballa Avalanche Porsche GT: černá lavina

Gemballa je ve světě tuningu pojmem. Poslední dobou inženýři firmy nezahálejí a chrlí jeden produkt za druhým. Teď došlo na 911.

Jen pro pořádek je dobré hned na začátek zmínit, že v letošním rok jsme zatím měli možnost od této společnosti vidět upravené Porsche 911, dvě varianty na model Cayman S a odhalení se dočkal i extravagantní kit pro Cayenne Turbo. K této početné rodině se nyní přidává Porsche GT Roadster s přívlastkem Avalanche.

Každý podobný vůz zaujme na první pohled především svým vzhledem. Tak je tomu i v tomto případě, ovšem společnost nezašla až tak daleko. Karoserie vozu je pokryta matným černým lakem a v kombinaci s červenými nápisy tvoří zajímavý celek. Sportovní vzhled podtrhují sportovní nárazníky, vdechy a spoilery, které decentně zapadají do ucelené linie roadsteru. Vizuální dojem dotvářejí černá kola z lehké slitiny, za kterými se ukrývají červené třmeny.

Jakýkoli sportovní vzhled je však k ničemu, pokud chybí pořádný motor pod kapotou a kompletní sportovní vybavení. To sice v tomto případě nehrozí, i kdyby se tuneři na technickou stránku Porsche 911 nepodívali ani v nejmenším, ale i tak je technických modifikací celkem požehnaně.

Výkon sériového motoru byl upraven, a tak nyní disponuje solidním stádem 600 koní a maximálním točivým momentem 840 Nm. Zrychlení z klidu na 100 km/h zvládne za 3,5 vteřiny a ručička na tachometru se při maximální rychlosti zastaví na hodnotě 320 km/h.

Jak už z názvu vyplývá, ruku k dílu přiložil i známý výrobce a úpravce podvozků H&R. Ten má na svědomí několik drobných úprav podvozku a nové tlumiče. Tyto zásahy přispěly k lepší ovladatelnosti při vyšších rychlostech.

Naši poslední zastávkou bude interiér, který překvapí svým luxusním vzhledem a komfortem. Pro čalounění sedadel a volantu byla zvolena kombinace černé kůže a alcantary. Sportovní prostředí ve vnitřku vytváří karbonové ozdobné lišty. Společnost pod vedením Uweho Gembally se úpravám věnuje už přes 25 let a za ten čas dokázala o svých kvalitách už mnohokrát přesvědčit. A to se znova potvrdilo…

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
H&R Gemballa Avalanche Porsche GT 
Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků