Miataland je rájem pro fanoušky Mazdy MX-5. K pokoji dostanete klíčky od 40 aut

Pokud jste neprostí blázni do Mazdy MX-5, lepší místo pro strávení dovolené si zřejmě nedokážete představit.

Pro někoho to nebude žádná novinka, pro někoho však ano. Za svaté místo pro všechny fanoušky Mazdy MX-5, neboli Miaty, musíte ale nepochybně označit jistý hotel v italském regionu Umbria. Mnoho hotelů je laděno v určitém motivu, v tomto už ale od roku 2017 hraje zásadní roli právě legendární roadster od Mazdy.

Komfort ubytování, bazén nebo malebnost přestavěné farmy ze 17. století na hotel teď dejme stranou. Hlavním tahákem takzvaného Miatalandu je velká stodola skrývající na 40 exemplářů modelu MX-5 napříč všemi generacemi či nejrůznějšími edicemi a specifikacemi. A „skrývají“ je vlastně špatné slovo, kouzlem hotelu je totiž možnost všechna tato auta projet.

Mazda MX-30 oficiálně: Elektrický crossover ujede kolem 200 km, stojí 899.900 Kč

Mazda MX-30 oficiálně: Elektrický crossover ujede kolem 200 km, stojí 899.900 Kč

Skupinové projížďky po okolí jsou tedy významnou volnočasovou aktivitou celého ubytování v Miatalandu. Nečekejte přitom jen sériové kusy či speciální verze MX-5 od automobilky, v kolekci se skrývá i mnoho netradičně upravených vozů dovezených z Evropy, Severní Ameriky a Japonska. Například tu najdete monstrum s V8 pod kapotou nebo kousek inspirovaný designem Ferrari 250 GTO.

Na pozemku resortu se nicméně mají nacházet i jiné slavné Mazdy jako RX-7 nebo RX-8. Ve společných prostorách se můžete probírat knihovnou, jejíž téma se samozřejmě točí okolo všelijakých materiálů o MX-5, včetně dobových prospektů, příruček, knih o historii, magazínů a podobně. A kdybyste potřebovali z „Miatamánie“ zchladit hlavu, furt je tady zmíněný bazén.

Mazda MX-5 je s námi již třicet let. Oslaví to edicí s nápadnou barvou karoserie

Mazda MX-5 je s námi již třicet let. Oslaví to edicí s nápadnou barvou karoserie

Další detaily z říše MX-5 pak velice potěší. Pokoje nejsou značeny čísly, ale jmény barevných odstínů z nabídky roadsteru, třeba Velocity Red, Sunburst Yellow či Mariner Blue, přičemž do těchto a jiných barev jsou pokoje i stylizovány. Klíče od pokojů vypadají jako klíče od Mazdy a motivem MX-5 jsou prý vyzdobeny i toalety.

Za dny strávené ve společnosti těch nejlepších roadsterů od Mazdy samozřejmě něco zaplatíte. Částka v přepočtu okolo 4200 korun za noc se může zdát jako dost, v ceně ovšem visí i pořádná italská snídaně a možnost bez dalšího poplatku denně projet až 60 kilometrů za volantem vámi vybrané MX-5. A to se vyplatí!

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

dnes | Petr Schnagl | 1 příspěvek
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 141 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 80 příspěvků