Hondě se výrazně propadly hospodářské výsledky

Japonská automobilka Honda vykázala za čtvrté finanční čtvrtletí výrazný propad svého čistého a provozního zisku. Za tři poslední měsíce dokonce o téměř 87 procent. Čistý zisk dosáhl 25,4 mld. jenů. Provozní zisk pak poklesl o 32,5 procenta na necelých 169 mld. jenů.

Za tento pokles mohou hlavně rostoucí ceny dílů určených pro výrobu vozů a také snížená poptávka po nových vozech na důležitém americkém trhu a také sílící domácí japonská měna.

Automobilka očekává mírnou recesi v ziscích i v dalších čtvrtletích a za celý rok tento pokles má být až 18 procent.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků