Honda zrušila vývoj nástupce modelu CBR1100XX

Podle britského média MCN zrušil japonský výrobce motocyklů plánovaného následníka Hondy CBR1100XX Super Blackbird. Když byl Blackbird uveden na trh, jednalo se o nejrychlejší sériový motocykl světa a díky zajímavému kompromisu supersportu a cestovního motocyklu se tento stroj stal velmi oblíbeným mezi motorkáři.

Konkurence dlouho nelenila a na trhu se objevila Suzuki Hayabusa a Kawasaki ZZR 1200. Čas ale pokročil a Kawasaki letos představila model ZZR 1400, který má rovných 200 koní (147 kW). U Suzuki se mluví o nové generaci modelu Hayabusa, premiéra by mohla být již letos, ale spíše to vypadá na začátek příštího roku. A co Honda? Zrušením projektu následníka CBR1100XX vznikne na nějaký čas v komplexní nabídce motocyklů trhlina, ale předpokládá se, že inženýři Hondy vyvinou zcela nový stroj a nebylo by překvapením, kdyby byl poháněn vidlicovým šestiválcem.

Tip: Mrkněte na nový cestovní motocykl Honda NT700V Deauville.


Současná Honda CBR1100XX Super Blackbird

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků