Honda zrušila vývoj nástupce modelu CBR1100XX

Podle britského média MCN zrušil japonský výrobce motocyklů plánovaného následníka Hondy CBR1100XX Super Blackbird. Když byl Blackbird uveden na trh, jednalo se o nejrychlejší sériový motocykl světa a díky zajímavému kompromisu supersportu a cestovního motocyklu se tento stroj stal velmi oblíbeným mezi motorkáři.

Konkurence dlouho nelenila a na trhu se objevila Suzuki Hayabusa a Kawasaki ZZR 1200. Čas ale pokročil a Kawasaki letos představila model ZZR 1400, který má rovných 200 koní (147 kW). U Suzuki se mluví o nové generaci modelu Hayabusa, premiéra by mohla být již letos, ale spíše to vypadá na začátek příštího roku. A co Honda? Zrušením projektu následníka CBR1100XX vznikne na nějaký čas v komplexní nabídce motocyklů trhlina, ale předpokládá se, že inženýři Hondy vyvinou zcela nový stroj a nebylo by překvapením, kdyby byl poháněn vidlicovým šestiválcem.

Tip: Mrkněte na nový cestovní motocykl Honda NT700V Deauville.


Současná Honda CBR1100XX Super Blackbird

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků