Honda: výkonnější Civic IMA, nové hybridní SUV

Honda pro modelový rok 2006 inovuje svůj hybridní model Civic IMA. Bude mít na jedné straně vyšší výkon a na straně druhé nižší spotřebu. V současné době má hybridní Civic kombinovaný výkon 69 kW (benzínový motor má objem 1.3 l) a spotřebu okolo pěti litrů na sto km. Nabízí se ve dvou provedeních, s manuální převodovkou a s převodovkou CVT. Samotný elektromotor má výkon 10 kW a pohání ho baterie Ni-MH s kapacitou 6.0 Ah (144 V). Civic IMA splňuje nejpřísnější kalifronskou emisní normu ULEV.

Současně s inovovaným Civicem (Honda nabízí ještě hybridní Accord a model Insight) přijde na trh také hybridní SUV, které má konkurovat novému Lexusu RX 400h. Zdroj (Chicago Tribune) ale neupřesňuje, o jaký model půjde (CR-V, Pilot...).

Poznámka: Jen dodávám, že všechny uvedené modely prodává Honda na americkém trhu. My, Evropané, máme zatím smůlu.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků