Honda: výkonnější Civic IMA, nové hybridní SUV

Honda pro modelový rok 2006 inovuje svůj hybridní model Civic IMA. Bude mít na jedné straně vyšší výkon a na straně druhé nižší spotřebu. V současné době má hybridní Civic kombinovaný výkon 69 kW (benzínový motor má objem 1.3 l) a spotřebu okolo pěti litrů na sto km. Nabízí se ve dvou provedeních, s manuální převodovkou a s převodovkou CVT. Samotný elektromotor má výkon 10 kW a pohání ho baterie Ni-MH s kapacitou 6.0 Ah (144 V). Civic IMA splňuje nejpřísnější kalifronskou emisní normu ULEV.

Současně s inovovaným Civicem (Honda nabízí ještě hybridní Accord a model Insight) přijde na trh také hybridní SUV, které má konkurovat novému Lexusu RX 400h. Zdroj (Chicago Tribune) ale neupřesňuje, o jaký model půjde (CR-V, Pilot...).

Poznámka: Jen dodávám, že všechny uvedené modely prodává Honda na americkém trhu. My, Evropané, máme zatím smůlu.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků