Honda: výkonnější Civic IMA, nové hybridní SUV

Honda pro modelový rok 2006 inovuje svůj hybridní model Civic IMA. Bude mít na jedné straně vyšší výkon a na straně druhé nižší spotřebu. V současné době má hybridní Civic kombinovaný výkon 69 kW (benzínový motor má objem 1.3 l) a spotřebu okolo pěti litrů na sto km. Nabízí se ve dvou provedeních, s manuální převodovkou a s převodovkou CVT. Samotný elektromotor má výkon 10 kW a pohání ho baterie Ni-MH s kapacitou 6.0 Ah (144 V). Civic IMA splňuje nejpřísnější kalifronskou emisní normu ULEV.

Současně s inovovaným Civicem (Honda nabízí ještě hybridní Accord a model Insight) přijde na trh také hybridní SUV, které má konkurovat novému Lexusu RX 400h. Zdroj (Chicago Tribune) ale neupřesňuje, o jaký model půjde (CR-V, Pilot...).

Poznámka: Jen dodávám, že všechny uvedené modely prodává Honda na americkém trhu. My, Evropané, máme zatím smůlu.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků