Honda Urban EV se už testuje. Dostane kamery místo zrcátek!

Honda se již pustila do testování svého malého elektromobilu Urban EV. Zachycený maskovaný prototyp dává najevo, že z původního konceptu si vypůjčí i některé hi-tech prvky.

Svým roztomilým retro vzezřením upoutal koncept Urban EV minulý rok na autosalonu ve Frankfurtu silnou pozornost. Nyní už byl na silnicích dokonce zachycen maskovaný prototyp elektrického hatchbacku a britský Auto Express nám společně s fotkami přináší i první hrstku informací o novém modelu.

Vůči původní studii (viz galerie) se prototyp vyznačuje ještě zakulacenějším dojmem, ačkoliv se můžeme domnívat, že některé části karoserie jsou ještě maskovacími panely. Lze ale čekat, že konečný design bude o cosi usedlejší. Důležitěji přešel prototyp na pětidveřovou karoserii, oproti třídveřovému konceptu.

Honda CR-V Hybrid dorazila do Česka. Náhrada dieselu nevyjde lacino

Honda CR-V Hybrid dorazila do Česka. Náhrada dieselu nevyjde lacino

Přední kulaté LED světlomety ale zůstávají a ve stejném tvaru se teď ukazují i svítilny vzadu. Co zaujme napoprvé, je absence klasických bočních zrcátek, které nahradí systém malých vnějších kamerek. Displeje zobrazující okolí jsou ostatně k vidění i na fotkách zachycujících interiér. Honda tak bude zřejmě dalším výrobcem po Lexusu a Audi, jenž tuto moderní vychytávku uvede do produkce.

Uvnitř lze rovněž zahlédnout částečnou architekturu palubní desky, které bude zřejmě dominovat široký panel se zabudovaným přístrojovým displejem, obrazovkou infotainmentu a zmíněnými digitálními zrcátky.

Honda S2000 neměla mít extrémně točivý čtyřválec. Koncept měl válců pět

Honda S2000 neměla mít extrémně točivý čtyřválec. Koncept měl válců pět

Detailní informace o elektrickém pohonném ústrojí zatím neznáme. Očekává se však dojezd okolo 320 kilometrů a samozřejmě nebude chybět nejnovější technologie pro rychlonabíjení. Oficiální představení produkční verze Urban EV plánuje Honda na začátek roku 2019 se spuštěním prodeje v Evropě ke konci téhož roku.  

První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 59 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 155 příspěvků