Honda Urban EV se už testuje. Dostane kamery místo zrcátek!

Honda se již pustila do testování svého malého elektromobilu Urban EV. Zachycený maskovaný prototyp dává najevo, že z původního konceptu si vypůjčí i některé hi-tech prvky.

Svým roztomilým retro vzezřením upoutal koncept Urban EV minulý rok na autosalonu ve Frankfurtu silnou pozornost. Nyní už byl na silnicích dokonce zachycen maskovaný prototyp elektrického hatchbacku a britský Auto Express nám společně s fotkami přináší i první hrstku informací o novém modelu.

Vůči původní studii (viz galerie) se prototyp vyznačuje ještě zakulacenějším dojmem, ačkoliv se můžeme domnívat, že některé části karoserie jsou ještě maskovacími panely. Lze ale čekat, že konečný design bude o cosi usedlejší. Důležitěji přešel prototyp na pětidveřovou karoserii, oproti třídveřovému konceptu.

Honda CR-V Hybrid dorazila do Česka. Náhrada dieselu nevyjde lacino

Honda CR-V Hybrid dorazila do Česka. Náhrada dieselu nevyjde lacino

Přední kulaté LED světlomety ale zůstávají a ve stejném tvaru se teď ukazují i svítilny vzadu. Co zaujme napoprvé, je absence klasických bočních zrcátek, které nahradí systém malých vnějších kamerek. Displeje zobrazující okolí jsou ostatně k vidění i na fotkách zachycujících interiér. Honda tak bude zřejmě dalším výrobcem po Lexusu a Audi, jenž tuto moderní vychytávku uvede do produkce.

Uvnitř lze rovněž zahlédnout částečnou architekturu palubní desky, které bude zřejmě dominovat široký panel se zabudovaným přístrojovým displejem, obrazovkou infotainmentu a zmíněnými digitálními zrcátky.

Honda S2000 neměla mít extrémně točivý čtyřválec. Koncept měl válců pět

Honda S2000 neměla mít extrémně točivý čtyřválec. Koncept měl válců pět

Detailní informace o elektrickém pohonném ústrojí zatím neznáme. Očekává se však dojezd okolo 320 kilometrů a samozřejmě nebude chybět nejnovější technologie pro rychlonabíjení. Oficiální představení produkční verze Urban EV plánuje Honda na začátek roku 2019 se spuštěním prodeje v Evropě ke konci téhož roku.  

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 46 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 13 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků