Honda Urban EV se už testuje. Dostane kamery místo zrcátek!

Honda se již pustila do testování svého malého elektromobilu Urban EV. Zachycený maskovaný prototyp dává najevo, že z původního konceptu si vypůjčí i některé hi-tech prvky.

Svým roztomilým retro vzezřením upoutal koncept Urban EV minulý rok na autosalonu ve Frankfurtu silnou pozornost. Nyní už byl na silnicích dokonce zachycen maskovaný prototyp elektrického hatchbacku a britský Auto Express nám společně s fotkami přináší i první hrstku informací o novém modelu.

Vůči původní studii (viz galerie) se prototyp vyznačuje ještě zakulacenějším dojmem, ačkoliv se můžeme domnívat, že některé části karoserie jsou ještě maskovacími panely. Lze ale čekat, že konečný design bude o cosi usedlejší. Důležitěji přešel prototyp na pětidveřovou karoserii, oproti třídveřovému konceptu.

Honda CR-V Hybrid dorazila do Česka. Náhrada dieselu nevyjde lacino

Honda CR-V Hybrid dorazila do Česka. Náhrada dieselu nevyjde lacino

Přední kulaté LED světlomety ale zůstávají a ve stejném tvaru se teď ukazují i svítilny vzadu. Co zaujme napoprvé, je absence klasických bočních zrcátek, které nahradí systém malých vnějších kamerek. Displeje zobrazující okolí jsou ostatně k vidění i na fotkách zachycujících interiér. Honda tak bude zřejmě dalším výrobcem po Lexusu a Audi, jenž tuto moderní vychytávku uvede do produkce.

Uvnitř lze rovněž zahlédnout částečnou architekturu palubní desky, které bude zřejmě dominovat široký panel se zabudovaným přístrojovým displejem, obrazovkou infotainmentu a zmíněnými digitálními zrcátky.

Honda S2000 neměla mít extrémně točivý čtyřválec. Koncept měl válců pět

Honda S2000 neměla mít extrémně točivý čtyřválec. Koncept měl válců pět

Detailní informace o elektrickém pohonném ústrojí zatím neznáme. Očekává se však dojezd okolo 320 kilometrů a samozřejmě nebude chybět nejnovější technologie pro rychlonabíjení. Oficiální představení produkční verze Urban EV plánuje Honda na začátek roku 2019 se spuštěním prodeje v Evropě ke konci téhož roku.  

Za volantem Porsche Cayenne Coupé: Podvozek už zase čaruje a kouzlí!

Porsche Cayenne Coupé (první svezení)

Méně auta, praktičnosti i místa na zadních sedadlech, ale zato s vyšší cenou. To je ve zkratce druhá karosářská verze modelu Cayenne s poněkud nepatřičným přídomkem Coupé, která právě zakotvila na českém trhu. Ideální příležitost svézt se…

včera | Miro Mihálik | 9 příspěvků
TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

21.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků