Honda to chce rozjet s hybridy

Japonská automobilka Honda chce v blízké budoucnosti prodávat deset procent svých vozů s hybridním pohonem.

Tento systém si v současnosti získává stále více zákazníků a to i přesto, že ve výsledku je úsporný především pro majitele, pro životní prostředí jako takové již tolik ne.

Samotný hybridní pohon se má objevit i ve zcela nových modelech a také na nových trzích. Pomoci lepším prodejům má i kampaň na jejich propagaci, která bude částečně čerpat z již zaběhnutých hybridů Toyoty, takže zákazníci budou lépe vědět, co mohou čekat.

Každopádně i nadále veřejnost čeká na informace, které by definitivně potvrdily, nebo vyvrátily, zda je provoz hybridního vozu pro přírodu prospěšný, nebo nikoli. Samotná spotřeba se totiž na tvorbě emisí podílí jen malou části.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků