Honda testuje autonomii 3. a 4. úrovně v Německu. Její vozy si poradí se zácpou i dálnicí

Zatím co v Japonsku už jezdí Honda Legend EX s autonomií úrovně 3, Evropa stále čeká. Japonská automobilka svou techniku na starém kontinentu zatím jen piluje.

Na akci ITS World Congress 2021 ukázala Honda své testovací prototypy pro autonomii úrovně 3 a 4. V rámci jejího vývojového programu jezdí po evropských silnicích čtyři vozy, které už ujely přes 25.900 kilometrů. Testováním zde prochází režimy Traffic Jam Chauffeur a Motorway Chauffeur – první je určený do kolon, druhý na dálnice. Umožňují řidiči pustit volant, pokud auto skrze své senzory usoudí, že je to bezpečné.

Honda představuje autonomní řízení třetí úrovně. Legend EX umí sám změnit pruh

Honda představuje autonomní řízení třetí úrovně. Legend EX umí sám změnit pruh

„Technologii automatizovaného řízení vnímáme jako důležitou součást našich pokročilých bezpečnostních technologií,“ uvedl projektový manažer programu L3Pilot Dr. Robert Kastner. „Pokračujeme v letitém výzkumu v tomto oboru a jsme šťastni, že můžeme být součástí této inovativní iniciativy EU, a že můžeme podpořit pokročilý výzkum automatizovaného řízení, které má za cíl dále zvýšit bezpečnost a snížit množství nehod na evropských silnicích,“ dodává. Plánem Hondy je nula obětí nehod jejích vozů i motocyklů do roku 2050.

Honda

Japonská Honda vedle automobilů a motocyklů vyrábí také samostatné motory, elektrogenerátory nebo zahradní techniku. Společnost založil v roce 1948 Soichiro Honda. Od roku 1950 to je největší světový výrobce motocyklů.

Honda Civic • Honda Jazz • Honda CR-V • Honda HR-V • Honda NSX • Honda E

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků