Honda Super Cub: nejprodávanější motorka světa

Honda během letošního roku získala další rekord: moped Super Cub se stal nejprodávanější motorkou světa. První kousky Super Cubu spatřily světlo světa již v roce 1958 v Japonsku a do dnešní doby se jich prodalo neuvěřitelných 50 milionů.
Honda Super Cub: nejprodávanější motorka světa

V padesátých letech 20. století, kdy světovému trhu s motorkami vládly dvoudobé motory, přišla Honda s revolučním čtyřdobým motorem v modelu Super Cub. Výkonný a spolehlivý agregát o objemu 50 ccm byl jen jednou z řady inovací, které Super Cub během let vynesly až na vrchol prodejnosti. Dalšími vychytávkami byl např. plastový kryt, který chránil nohy jezdce před nečistotami a větrem; třístupňová odstředivá spojka pro snadné řazení nebo páteřový rám pro snadné nastupování.

Honda hned rok po svém debutu začala motorku exportovat do Ameriky a poté do celého světa. V roce 1961 se Tajwan stal první zemí, která sestavovala model z importovaných japonských součástek. Super Cub prošel během 47 let řadou vylepšení, zdokonalování a faceliftů, ale základní design a koncepce zůstaly nezměněny.


První generace Super Cubu z 50. let 20. stol.  ---  Současný model

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků