Honda Super Cub: nejprodávanější motorka světa

Honda během letošního roku získala další rekord: moped Super Cub se stal nejprodávanější motorkou světa. První kousky Super Cubu spatřily světlo světa již v roce 1958 v Japonsku a do dnešní doby se jich prodalo neuvěřitelných 50 milionů.
Honda Super Cub: nejprodávanější motorka světa

V padesátých letech 20. století, kdy světovému trhu s motorkami vládly dvoudobé motory, přišla Honda s revolučním čtyřdobým motorem v modelu Super Cub. Výkonný a spolehlivý agregát o objemu 50 ccm byl jen jednou z řady inovací, které Super Cub během let vynesly až na vrchol prodejnosti. Dalšími vychytávkami byl např. plastový kryt, který chránil nohy jezdce před nečistotami a větrem; třístupňová odstředivá spojka pro snadné řazení nebo páteřový rám pro snadné nastupování.

Honda hned rok po svém debutu začala motorku exportovat do Ameriky a poté do celého světa. V roce 1961 se Tajwan stal první zemí, která sestavovala model z importovaných japonských součástek. Super Cub prošel během 47 let řadou vylepšení, zdokonalování a faceliftů, ale základní design a koncepce zůstaly nezměněny.


První generace Super Cubu z 50. let 20. stol.  ---  Současný model

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků