Honda Sports Modulo Civic Type-R: více zostra

Honda se rozhodla představit na nadcházejícím autosalonu v Tokiu nekompromisní verzi Civicu Type-R v provedení sedan. Pod kapotou sice zůstalo vše beze změn (rozumějte dvoulitr s výkonem 201 koní), ovšem téměř vše ostatní je posunuto na vyšší úroveň.

Vůz je postaven na 19“ kolech s pneumatikami 225/35, netradiční disky mají za úkol snižovat aerodynamický odpor. Úpravami prošel i podvozek, který je naladěn tvrději a jisté změny jistě spatříte také na obou náraznících a bočních prazích. Nový je také zadní spoiler.

Největší pozornost si ovšem zaslouží interiér vozu. Honda vsadil na přístrojovém panelu na použití karbonových prvků a sportovní sedadla poskytlo Recaro. Futuristicky vypadající vnitřek je zde ještě víc dotažen, vše je orientováno na řidiče a výsledek je bezesporu zajímavý. Volant dostal po vzoru F1 diody pro signalizaci otáček motoru. Možná vás zklameme, že jde jen o koncept, Honda ale tohle nedělá jen tak pro nic za nic. Možná později…

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Honda Sports Modulo Civic Type-R Concept

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků