Honda skutečně přijde s reinkarnací modelu CRX

Je to již dva roky, co jsme přinesli zprávu o tom, že Honda chce oživit legendární jméno modelu CRX (celá zpráva). Malý sporťák ve své době patřil mezi to nejlepší na trhu a nebýt dvojkového Golfu GTI, silnice by jistě ovládl.

Od té doby se ale nic převratného neudálo a vypadlo to, že Honda hodlá slavné jméno pomalu pohřbít. Jenže nyní vyšly ve Spojených státech informace, které původní zprávu potvrdily.

Nový model by se měl na trhu objevit v roce 2011, ovšem prozatím není vůbec známo, čím by mělo nové CRX být. Více by měl napovědět odhalit autosalon v Tokiu, kde chce Honda představit studii budoucího CRX.

Prozatím to vypadá, že půjde o jakési malé kupé, které bude vším, jen ne hračkou pro řidiče. Hybridní pohon, se kterým se u CRX počítá, totiž zrovna nepatří mezi sportovní pohonné systémy.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků