Honda se prozatím loučí se Civicem Type-R

Honda ukončila výrobu Civicu Type-R v Britském Swidonu. Celkově se ve zdejším závodě vyrobil 35 190 kusů tohoto sportovního modelu, který Honda produkovala výlučně ve zdejším závodě. Nový model přichází, a tak je třeba postupně ukončit výrobu toho staršího a počkat na Type-R verzi nového Civicu. Poslední vůz byl vyroben pro britského zákazníka. Nový model příjde na podzim příštího roku. Do té doby si musí zákazníci nechat o ostrém Civicu pouze zdát.

Klepněte pro větší obrázek
Poslední vyrobený Civic Type-R

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků