Honda se přidává ke koncernu FCA. S pomocí Tesly chce splnit emisní limity

Když přijde na emisní limity a vysoké pokuty, spolupráci najdete i tam, kde byste to možná nečekali.

Sdílení flotilových emisí začíná být stále využívanějším způsobem, jak se mohou některé automobilky vyhnout tučným pokutám za překročení stanovených limitů CO2. Další automobilkou, která má v Evropě trable se tak stává Honda. Ta nyní oznámila, že se přidává ke koncernu FCA (Fiat Chrysler Automobiles), aby využila pomoci americké Tesly.

Minitest Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV Executive: Nákupní vozík v montérkách

Minitest Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV Executive: Nákupní vozík v montérkách

Takzvané emisní kredity, které výrobci získávají za dodržování emisních limitů a prodej nízkoemisních vozidel, mohou být dále sdíleny, respektive prodávány ostatním automobilkám, jež nezvládají své limity splňovat. O kredity Volva tak nedávno požádal například Ford a stejná situace nyní přichází u evropské divize Hondy, která bude společně s koncernem FCA využívat této pomoci od Tesly.

Není známo, kolik Honda americkému výrobci elektromobilů zaplatila. Celý byznys se ale údajně značkám vyplácí. FCA se již mělo tímto způsobem vyhnout pokutám ve výši až dvě miliardy eur, Tesle měl však koncern za emisní kredity zaplatit řádově jen stamiliony. Jen na tomto obchodování přitom Tesla za minulý rok vydělala skoro 1,2 miliardy dolarů.

Tesla Model 3 omládla a rovnou má i české ceny. Na kolik vás vyjde dojezd 580 km?

Tesla Model 3 omládla a rovnou má i české ceny. Na kolik vás vyjde dojezd 580 km?

Mluvčí Hondy uvedl, že spolupráce s FCA a Teslou je dalším opatřením k nutnému udržování flotilových emisí pod současným průměrem 95 g CO2/km. Japonská značka sice postupně rozšiřuje svou nabídku elektrických a hybridních vozidel – například elektromobil Honda e nebo již výhradně hybridní Jazz – prodeje ale nejsou podle analytiku dostatečně silné, aby značka nemusela hledat další způsoby, jak se vyhnout pokutám.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

dnes | Jan Mička | 63 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků