Honda se pokouší uspět mezi elektrickými SUV. Nový Prologue má americký základ a nevypadá špatně

Honda Prologue se odhaluje s velkým předstihem. Americké kořeny velmi dobře maskuje. Zadaří se tentokrát v Hondě ve světe elektromobilů?

Zatímco některé automobilky tají design svých novinek do poslední chvíle a diváky napínají hrátkami s maskováním, Honda jde přímo na věc. S velkým předstihem zcela odhaluje nejnovější elektromobil Prologue. Jde totiž o modelový ročník 2024.

Po mírně diskutabilní Hondě e vsadila značka na jistotu a vydala se rovnou mezi oblíbená SUV. Vývoj nového vozu výrazně usnadnilo použití hotové platformy Ultium od General Motors. Ačkoliv byste to na první pohled neřekli, sdílí stejný základ jako Cadillac Lyriq a Chevrolet Blazer EV. Příbuznost prozrazují jen detaily jako například 21palcová kola se šesti šrouby. S velkorysým rozvorem 3094 mm se řadí mezi menší SUV CR-V (rozvor 2701 mm) a urostlejší Passport (rozvor 2820). Prologue měří na délku 4877 mm široký je 1989 mm a 1643 mm vysoký.

Osobitě pojatou karoserii navrhlo studio Hondy v Los Angeles. To novinku pojalo, jak prezentuje automobilka, v neo-rugged stylu a moderním způsobem nechává vyniknout robustní a svalnaté tvary. Tento dojem umocňuje nahrazení tradičního „H“ celým názvem značky na zadním víku po vzoru větších SUV. Vzadu je rovněž patrná plaketa Elite, což bude pravděpodobně označení vyššího stupně výbavy vzhledem k tomu, že podle plakety AWD je vůz osazen dvěma elektrickými motory. Celkově pozitivní dojem dotváří odstín karoserie North Shore Pearl z palety exkluzivních laků.

Technické detaily zatím Honda tají. Pokud se ale podíváme například na Chevrolet Blazer EV, ten je zatím sice ve fázi předprodeje, ale v nejvyšší specifikaci nabídne výkon až 415 kW a točivý moment 879 Nm. Na jedno nabití ujede 512 kilometrů.

Na rozdíl od Chevroletu a Cadillacu má Honda separátně umístěný digitální přístrojový štít s úhlopříčkou 11" a infotainment, který je o 0,3" palce větší. Konzervativci ocení zachování analogového ovládání klimatizace. Ceny pochopitelně dostupné nejsou, ale elektrický Chevrolet Blazer začíná na částce v přepočtu 1.120.000 Kč.

Honda

Japonská Honda vedle automobilů a motocyklů vyrábí také samostatné motory, elektrogenerátory nebo zahradní techniku. Společnost založil v roce 1948 Soichiro Honda. Od roku 1950 to je největší světový výrobce motocyklů.

Honda Civic • Honda Jazz • Honda CR-V • Honda HR-V • Honda NSX • Honda E

Diskuze (2) Další článek: Ford do posledního supersportu GT ukryl kus závodního originálu ze slavné bitvy v Le Mans. Zákazníky si bude vybírat

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz