Honda ruší hybridy a vyzkouší naftu

Japonská automobilka Honda ukončila výrobu hybridního modelu Accord a v nabídce tak zůstane jediný „zelený” model a to Civic hybrid. Na tomto kroku by nebylo příliš zajímavého, nebýt plánů Hondy v oblasti pohonů.

Jelikož se Hondě nepodařilo prosadit s hybridními modely tak jako Toyotě, zkusí to s naftou. O tom, že připravuje velmi čistý naftový agregát, který bude určen jak pro Evropu, tak pro konzervativní a „zelené” Spojené státy, jsme již několikrát informovali.

Jenže Honda se chce s naftou prosadit i na dalším nenaftovém trhu. A to rovnou na tom domácím v Japonsku. Země, kde naftu najít v osobním voze je jako hledat jehlu v kupce sena, to určitě nebude zrovna jednoduché.

V současnosti se na tamním trhu v podstatě ani nenabízí žádný model s moderním naftovým agregátem a jedinou současnou vlaštovkou je Mercedes, který zkouší uspět s modelem E 320 CDI.

Honda chce ovšem vsadit na ekologičnost a hlavně finanční úsporu provozních nákladů. Zda to ovšem bude stačit k úspěchu v zemi otáčkám zaslíbené, uvidíme přinejlepším za pár let.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 23 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky