Honda ruší hybridy a vyzkouší naftu

Japonská automobilka Honda ukončila výrobu hybridního modelu Accord a v nabídce tak zůstane jediný „zelený” model a to Civic hybrid. Na tomto kroku by nebylo příliš zajímavého, nebýt plánů Hondy v oblasti pohonů.

Jelikož se Hondě nepodařilo prosadit s hybridními modely tak jako Toyotě, zkusí to s naftou. O tom, že připravuje velmi čistý naftový agregát, který bude určen jak pro Evropu, tak pro konzervativní a „zelené” Spojené státy, jsme již několikrát informovali.

Jenže Honda se chce s naftou prosadit i na dalším nenaftovém trhu. A to rovnou na tom domácím v Japonsku. Země, kde naftu najít v osobním voze je jako hledat jehlu v kupce sena, to určitě nebude zrovna jednoduché.

V současnosti se na tamním trhu v podstatě ani nenabízí žádný model s moderním naftovým agregátem a jedinou současnou vlaštovkou je Mercedes, který zkouší uspět s modelem E 320 CDI.

Honda chce ovšem vsadit na ekologičnost a hlavně finanční úsporu provozních nákladů. Zda to ovšem bude stačit k úspěchu v zemi otáčkám zaslíbené, uvidíme přinejlepším za pár let.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků