Honda Puyo: přerostlá fazole na kolech

Už samotný název napovídá, že se nejedná jen tak o nějaký obyčejný koncept, ale o něco extravagantního. Po zhlédnutí prvních renderů si ale většina z vás položí otázku, zda si z nás japonská automobilka nedělá srandu.

Ale vážně - jedná se o koncept vozu který můžeme charakterizovat jako pohodlný a ekologický, svědčí o tom i slogan tohoto vozu: „Vytvořen pro nekonečnou radost z mobility na naši Zemi“. Vůz pohánějí palivové články, to ale není to nejlepší. Puyo totiž disponuje otoční zadní nápravou, která mu umožňuje otočit se o 360° a to přímo na místě, díky této technologii se mohou řidiči úplně vyhnout couvání.

Co se týče interiéru tak ten je minimálně stejně futuristický jako zevnějšek, proto zde taky nenajdete volant ale jenom ovládací joystick a ovládaní je tak podobné jako na dnešních bagrech. Jinak poskytne interiér dostatek prostoru pro pět dospělých osob.

Hondu Puyo určitě nepřehlédnete ani ve tmě, postarají se o to na zeleno svítící elektroluminiscenční spodní panely. Koncept automobilka nepředstaví nikde jinde než na domácí půdě a to na Tokijském autosalónu, kde zájem určitě vzbudí. Nám už jen zůstává doufat, že se Honda nezačne ubírat tímto designován směrem. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Honda Puyo
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků