Honda Puyo: přerostlá fazole na kolech

Už samotný název napovídá, že se nejedná jen tak o nějaký obyčejný koncept, ale o něco extravagantního. Po zhlédnutí prvních renderů si ale většina z vás položí otázku, zda si z nás japonská automobilka nedělá srandu.

Ale vážně - jedná se o koncept vozu který můžeme charakterizovat jako pohodlný a ekologický, svědčí o tom i slogan tohoto vozu: „Vytvořen pro nekonečnou radost z mobility na naši Zemi“. Vůz pohánějí palivové články, to ale není to nejlepší. Puyo totiž disponuje otoční zadní nápravou, která mu umožňuje otočit se o 360° a to přímo na místě, díky této technologii se mohou řidiči úplně vyhnout couvání.

Co se týče interiéru tak ten je minimálně stejně futuristický jako zevnějšek, proto zde taky nenajdete volant ale jenom ovládací joystick a ovládaní je tak podobné jako na dnešních bagrech. Jinak poskytne interiér dostatek prostoru pro pět dospělých osob.

Hondu Puyo určitě nepřehlédnete ani ve tmě, postarají se o to na zeleno svítící elektroluminiscenční spodní panely. Koncept automobilka nepředstaví nikde jinde než na domácí půdě a to na Tokijském autosalónu, kde zájem určitě vzbudí. Nám už jen zůstává doufat, že se Honda nezačne ubírat tímto designován směrem. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Honda Puyo
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků