Honda Puyo: přerostlá fazole na kolech

Už samotný název napovídá, že se nejedná jen tak o nějaký obyčejný koncept, ale o něco extravagantního. Po zhlédnutí prvních renderů si ale většina z vás položí otázku, zda si z nás japonská automobilka nedělá srandu.

Ale vážně - jedná se o koncept vozu který můžeme charakterizovat jako pohodlný a ekologický, svědčí o tom i slogan tohoto vozu: „Vytvořen pro nekonečnou radost z mobility na naši Zemi“. Vůz pohánějí palivové články, to ale není to nejlepší. Puyo totiž disponuje otoční zadní nápravou, která mu umožňuje otočit se o 360° a to přímo na místě, díky této technologii se mohou řidiči úplně vyhnout couvání.

Co se týče interiéru tak ten je minimálně stejně futuristický jako zevnějšek, proto zde taky nenajdete volant ale jenom ovládací joystick a ovládaní je tak podobné jako na dnešních bagrech. Jinak poskytne interiér dostatek prostoru pro pět dospělých osob.

Hondu Puyo určitě nepřehlédnete ani ve tmě, postarají se o to na zeleno svítící elektroluminiscenční spodní panely. Koncept automobilka nepředstaví nikde jinde než na domácí půdě a to na Tokijském autosalónu, kde zájem určitě vzbudí. Nám už jen zůstává doufat, že se Honda nezačne ubírat tímto designován směrem. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Honda Puyo
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků