Honda přináší svůj filtr proti virům do Evropy. Nabídne ho jako originální příslušenství

Japonská automobilka před nedávnem ohlásila prodej kabinového filtru proti virům na svém domácím trhu. Nyní bude k dostání i v jiných částech světa.

Takzvaný prémiový kabinový filtr Honda vyvinula ve spolupráci se společností Freudenberg. Jeho hlavní funkcí je poskytnout aktivní ochranu díky snížení koncentrace virových aerosolů, měl by tedy lépe chránit i proti viru SARS COV-2.  

Filtr je tvořen čtyřmi vrstvami, přičemž první dvě z mikrovlákna mají za úkol zachycení většiny velmi jemných aerosolů, prachu a pylu. Třetí vrstva z aktivního uhlíku pohlcuje škodlivé znečištění typu částic nebo kyselých plynů. Čtvrtá vrstva je potažena aktivní látkou z ovocného extraktu, který inaktivuje virové aerosoly a zabraňuje jejich zpětnému uvolňování do kabiny vozu.

Připadá vám nová Honda HR-V mdlá? Nesmysl, prý má zintenzivnit váš život

Připadá vám nová Honda HR-V mdlá? Nesmysl, prý má zintenzivnit váš život

Ve srovnání s běžnými filtry poskytuje prémiový kabinový filtr lepší ochranu proti přenosu virů tím, že odděluje nejen kapénky, ale také virové aerosoly. Těch je schopen zachytit více než devadesát procent, v druhé biocidní vrstvě z ovocného extraktu pak inaktivuje téměř sto procent virové zátěže. Filtr je k dispozici pro všechny současně vyráběné vozy Honda, dodávat a montovat ho mohou autorizovaní prodejci a servisy značky.

Honda

Japonská Honda vedle automobilů a motocyklů vyrábí také samostatné motory, elektrogenerátory nebo zahradní techniku. Společnost založil v roce 1948 Soichiro Honda. Od roku 1950 to je největší světový výrobce motocyklů.

Honda Civic • Honda Jazz • Honda CR-V • Honda HR-V • Honda NSX • Honda E

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Ford Explorer 3.0 V6 EcoBoost Hybrid: Obr se bez zásuvky neobejde

Ford Explorer 3.0 V6 EcoBoost

Je vám Ford Galaxy malý? Chcete plnotučné SUV s výkonem Mustangu? Milujete ticho? Pokud jste odpověděli třikrát ano, vlajková loď americké značky na českém trhu může být to pravé.

včera | Richard Herbich
TEST SsangYong Korando 1.5 T-GDI 4x4: Vše, co potřebujete. Za míň, než čekáte

SsangYong Korando 1.5 TGDI

SsangYong Korando se hlásí v redakční garáží počtvrté. Tentokrát v plné náloži jako borec se čtyřkolkou a automatem.

16.  4.  2021 | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant: Nejlepší jízda na trhu?

VW Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant

Volkswagen Golf Variant prodělal mezigeneračně více změn, než se může na první pohled zdát. Vyzkoušeli jsme sportovněji střiženou verzi R-Line se 150koňovým turbobenzinem a popravdě toho není moc ke kritizování.

14.  4.  2021 | Jan Mička