Honda přestane v Anglii vyrábět auta. Brexit za to ale nemůže

3500. Tolik lidí zřejmě bude během příštích dvou let hledat novou práci. Pro Hondu prý vyjde lépe vyrábět si auta doma.

Japonská automobilka Honda operuje na území Spojeného království již od roku 1985. Továrna ve Swindonu produkovala od roku 1989 motory a následně modely Civic, CR-V a Jazz. Dokonce se odsud hotové vozy exportovaly od roku 2000 do rodného Japonska.

Dny továrny jsou však, zdá se, již sečteny. Brány se definitivně uzavřou v roce 2021 a novou práci tak bude hledat přes 3500 lidí. Evropské vedení Hondy nicméně i nadále zůstane v Londýně, stejně jako vedení týmu Formule 1.

Minitest Honda CR-V 1.5 Turbo AWD CVT: Ber benzin, nebo nech být

Minitest Honda CR-V 1.5 Turbo AWD CVT: Ber benzin, nebo nech být

Bezdomovec ale možná bude i z Hondy Civic, konkrétně z karosářské verze hatchback, která se zde vyráběla výhradně. Šlo o třetí nejprodávanější automobil na světě, který byl vyrobený ve Velké Británii.

Automaticky se tak nabízí vinit ze zavírání továren brexit, čili vystoupení ostrovních států z Evropské unie. Nicméně, jak prozradil serveru Auto Express mluvčí Severního Swindonu Justin Tomlinson, s brexitem nemá ukončení výroby nic společného.

Honda představí v Ženevě retro elektromobil. O co přesně půjde?

Honda představí v Ženevě retro elektromobil. O co přesně půjde?

Jde o současný globální trend. Další továrna mimo Japonsko, která sídlí v Turecku, bude prý také zavřena a veškerý evropský trh teď bude pokrývat export z Japonska. Vyjde to prý lépe než je tady vyrábět.

Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

včera | Miro Mihálik | 8 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 36 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků