Honda přestane v Anglii vyrábět auta. Brexit za to ale nemůže

3500. Tolik lidí zřejmě bude během příštích dvou let hledat novou práci. Pro Hondu prý vyjde lépe vyrábět si auta doma.

Japonská automobilka Honda operuje na území Spojeného království již od roku 1985. Továrna ve Swindonu produkovala od roku 1989 motory a následně modely Civic, CR-V a Jazz. Dokonce se odsud hotové vozy exportovaly od roku 2000 do rodného Japonska.

Dny továrny jsou však, zdá se, již sečteny. Brány se definitivně uzavřou v roce 2021 a novou práci tak bude hledat přes 3500 lidí. Evropské vedení Hondy nicméně i nadále zůstane v Londýně, stejně jako vedení týmu Formule 1.

Minitest Honda CR-V 1.5 Turbo AWD CVT: Ber benzin, nebo nech být

Minitest Honda CR-V 1.5 Turbo AWD CVT: Ber benzin, nebo nech být

Bezdomovec ale možná bude i z Hondy Civic, konkrétně z karosářské verze hatchback, která se zde vyráběla výhradně. Šlo o třetí nejprodávanější automobil na světě, který byl vyrobený ve Velké Británii.

Automaticky se tak nabízí vinit ze zavírání továren brexit, čili vystoupení ostrovních států z Evropské unie. Nicméně, jak prozradil serveru Auto Express mluvčí Severního Swindonu Justin Tomlinson, s brexitem nemá ukončení výroby nic společného.

Honda představí v Ženevě retro elektromobil. O co přesně půjde?

Honda představí v Ženevě retro elektromobil. O co přesně půjde?

Jde o současný globální trend. Další továrna mimo Japonsko, která sídlí v Turecku, bude prý také zavřena a veškerý evropský trh teď bude pokrývat export z Japonska. Vyjde to prý lépe než je tady vyrábět.

Honda

Japonská Honda vedle automobilů a motocyklů vyrábí také samostatné motory, elektrogenerátory nebo zahradní techniku. Společnost založil v roce 1948 Soichiro Honda. Od roku 1950 to je největší světový výrobce motocyklů.

Honda Civic • Honda Jazz • Honda CR-V • Honda HR-V • Honda NSX • Honda E

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

včera | Vladimír Kadera | 57 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků