Honda přestane v Anglii vyrábět auta. Brexit za to ale nemůže

3500. Tolik lidí zřejmě bude během příštích dvou let hledat novou práci. Pro Hondu prý vyjde lépe vyrábět si auta doma.

Japonská automobilka Honda operuje na území Spojeného království již od roku 1985. Továrna ve Swindonu produkovala od roku 1989 motory a následně modely Civic, CR-V a Jazz. Dokonce se odsud hotové vozy exportovaly od roku 2000 do rodného Japonska.

Dny továrny jsou však, zdá se, již sečteny. Brány se definitivně uzavřou v roce 2021 a novou práci tak bude hledat přes 3500 lidí. Evropské vedení Hondy nicméně i nadále zůstane v Londýně, stejně jako vedení týmu Formule 1.

Minitest Honda CR-V 1.5 Turbo AWD CVT: Ber benzin, nebo nech být

Minitest Honda CR-V 1.5 Turbo AWD CVT: Ber benzin, nebo nech být

Bezdomovec ale možná bude i z Hondy Civic, konkrétně z karosářské verze hatchback, která se zde vyráběla výhradně. Šlo o třetí nejprodávanější automobil na světě, který byl vyrobený ve Velké Británii.

Automaticky se tak nabízí vinit ze zavírání továren brexit, čili vystoupení ostrovních států z Evropské unie. Nicméně, jak prozradil serveru Auto Express mluvčí Severního Swindonu Justin Tomlinson, s brexitem nemá ukončení výroby nic společného.

Honda představí v Ženevě retro elektromobil. O co přesně půjde?

Honda představí v Ženevě retro elektromobil. O co přesně půjde?

Jde o současný globální trend. Další továrna mimo Japonsko, která sídlí v Turecku, bude prý také zavřena a veškerý evropský trh teď bude pokrývat export z Japonska. Vyjde to prý lépe než je tady vyrábět.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

dnes | AutoRevue.cz | 30 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků