Honda přestane v Anglii vyrábět auta. Brexit za to ale nemůže

3500. Tolik lidí zřejmě bude během příštích dvou let hledat novou práci. Pro Hondu prý vyjde lépe vyrábět si auta doma.

Japonská automobilka Honda operuje na území Spojeného království již od roku 1985. Továrna ve Swindonu produkovala od roku 1989 motory a následně modely Civic, CR-V a Jazz. Dokonce se odsud hotové vozy exportovaly od roku 2000 do rodného Japonska.

Dny továrny jsou však, zdá se, již sečteny. Brány se definitivně uzavřou v roce 2021 a novou práci tak bude hledat přes 3500 lidí. Evropské vedení Hondy nicméně i nadále zůstane v Londýně, stejně jako vedení týmu Formule 1.

Minitest Honda CR-V 1.5 Turbo AWD CVT: Ber benzin, nebo nech být

Minitest Honda CR-V 1.5 Turbo AWD CVT: Ber benzin, nebo nech být

Bezdomovec ale možná bude i z Hondy Civic, konkrétně z karosářské verze hatchback, která se zde vyráběla výhradně. Šlo o třetí nejprodávanější automobil na světě, který byl vyrobený ve Velké Británii.

Automaticky se tak nabízí vinit ze zavírání továren brexit, čili vystoupení ostrovních států z Evropské unie. Nicméně, jak prozradil serveru Auto Express mluvčí Severního Swindonu Justin Tomlinson, s brexitem nemá ukončení výroby nic společného.

Honda představí v Ženevě retro elektromobil. O co přesně půjde?

Honda představí v Ženevě retro elektromobil. O co přesně půjde?

Jde o současný globální trend. Další továrna mimo Japonsko, která sídlí v Turecku, bude prý také zavřena a veškerý evropský trh teď bude pokrývat export z Japonska. Vyjde to prý lépe než je tady vyrábět.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků