Honda překvapuje konceptem elektromobilu Prologue. Na silnicích bude už za dva roky

Kromě stylové Hondy e se zatím japonská značka do elektromobility příliš nezakousla. Změny přijdou a budou velké – toto je jejich předzvěst.

O spolupráci Hondy s americkým General Motors víme už nějakou chvíli. Toto je první konkrétnější ukázka výsledku jejich snažení. Vůz má jít do prodeje už začátkem roku 2024, jde o elektromobil na platformě GM Ultium, kterou v současné době využívá třeba Hummer H1T. Do budoucna bude nasazena u řady Chevroletů, v Cadillacu Lyriq a dalších vozech. Koncept Hondy vznikl převážně ve virtuálním prostředí, designérský tým totiž musel kvůli COVIDu pracovat na dálku.

Ohledně konkrétnějších technických parametrů není nic známo, z hlediska designu Prologue ukazuje o chlup drsnější tvář než aktuální a chystané Hondy. Elektromobily na své vlastní platformě značka chystá od roku 2026, na trh budou přicházet paralelně s vozidly s technikou General Motors. Společně s ukázkou designu konceptu se automobilka také pochlubila budoucí změnou podoby svých dealerství, která budou stoprocentně připravena na potřeby zákazníků a servisu bateriových vozidel.

Honda

Japonská Honda vedle automobilů a motocyklů vyrábí také samostatné motory, elektrogenerátory nebo zahradní techniku. Společnost založil v roce 1948 Soichiro Honda. Od roku 1950 to je největší světový výrobce motocyklů.

Honda Civic • Honda Jazz • Honda CR-V • Honda HR-V • Honda NSX • Honda E

Diskuze (6) Další článek: BMW řady 2 Coupé má nové motory. Potěší peněženku i řidiče s odlišnými preferencemi

Témata článku: , , , , , , , , , ,