Honda představuje dvojici dobrodruhů. Berete pick-up, nebo SUV?

Veletrh dobyvatelů neznámých končin je v plném proudu. Automobilky a tuningové firmy se předhánějí, která předvede vyváženější mix. Některé značky se ale spojují oficiální cestou.

V tomto týdnu jsme vám naservírovali dostupnou mašinu pro dobrodruhy v podobě Nissanu Frontier (u nás Navara). Kit pro přestavení středního pick-upu se představil na veletrhu Overland Expo 2019 v arizonském Flagstaffu.

Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

V Americe si můžete koupit i dvě Hondy, které jsou schopnější v terénu. SUV Passport a pickup Ridgeline. Honda nyní ve spolupráci Jsport Performance Accessories představila dobrodružný kit, který se přehledem vyrovná tomu, který jsme vám ukázali posledně na Nissanu.

Auta jsou samozřejmě opět trochu zvedlá, konkrétně o 3,8 centimetru. Standardní kola jsou vyměněna za osmnáctky s pneumatikami Nitto RidgeGrappler. Dodatečné krytování podvozku je samozřejmostí.

Honda HR-V Sport už je v Česku. 182 turbobenzinových koní nedá lacino

Honda HR-V Sport už je v Česku. 182 turbobenzinových koní nedá lacino

Ubytování opět jistí stan na střeše. Skvělý je panel LED světel na předním nárazníku. Ještě o kousek dál pak zachází pick-up Ridgeline, který ze své zástavby dokáže vymáčknout opravdu maximum. Ostatně o uspořádání povinné dobrodružné výbavy obou modelů se můžete přesvědčit nahoře v galerii.

Kolik přesně stojí jednotlivé přestavby, bohužel nevíme. Cena by ale měla být podobná, jako tomu bylo u Nissanu. Kompletní vůz s přestavbou by měl v přepočtu vyjít asi na milion korun.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků