Honda představila konkurenta pro Škodu Kushaq. Jmenuje se RS, ale nesportuje

Poptávka po dostupných crossoverech je na asijském a jihoamerickém trhu veliká. Japonci proto také chystají regionální model.

Dostupný crossover rozumných rozměrů je na indickém trhu velmi žhavé zboží. Automobilky proto představují jeden za druhým – namátkou si vezměte třeba Škodu Kushaq nebo nedávno faceliftované Hyundai Creta. Výrobcům se prostě vyplatí udělat specifické auto pro určitý region, protože jsou si jisti jeho úspěchem, a navíc nemusí být přetechnizované nebo elektrifikované tak jako u nás.

Honda již několik takových aut má – třeba WR-V v Jižní Americe nebo BR-V v jihovýchodní Asii. V Indonésii nyní představila koncept SUV RS s moderními a dynamickými liniemi, který se velikostně řadí pod HR-V. Dá se čekat, že dostane patnáctistovku i-VTEC s výkonem okolo 90 kW a kromě manuální převodovky také automat typu CVT.

Honda si letos v dubnu registrovala název ZR-V, je pravděpodobné, že sériová verze se bude jmenovat právě tak. Očekává se, že vůz bude dostupný i na indickém trhu.

Honda

Japonská Honda vedle automobilů a motocyklů vyrábí také samostatné motory, elektrogenerátory nebo zahradní techniku. Společnost založil v roce 1948 Soichiro Honda. Od roku 1950 to je největší světový výrobce motocyklů.

Honda Civic • Honda Jazz • Honda CR-V • Honda HR-V • Honda NSX • Honda E

Diskuze (1) Další článek: Audi údajně kupuje McLaren. Koncernu Volkswagen to otevře dveře do Formule 1 [Aktualizováno]

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz