Honda plánuje do roku 2012 prodat více než 400 000 hybridů

Japonská automobilka Honda je v otázce prodejů hybridních vozidel skutečně optimistická. Představitelé automobilky totiž prozradili, že za čtyři roky plánují prodat více než 400 tisíc hybridů. Na druhé straně je ale nutno přiznat, že s prodejností těchto eko-vozidel na tom automobilka není špatně a během minulého roku se jí podařilo prodat kolem 55 000 vozů s hybridním pohonem.

Přesto je to odhad optimistický, neboť boom „hybridizace“ aktuálně polevuje a lidé přestávají mít o tyto vozy tak velký zájem.
 

Vraťme se však zpět k automobilce Honda, která plánuje svými hybridy přesvědčit masy lidí. V současnosti se připravuje nová generace modelu Civic, jenž bude dostupná také v „ekologické podobě“. Páteří celého projektu však i nadále zůstává připravovaný model s názvem CR-Z, kterým hodlá automobilka zatopit známému Priusu od Toyoty.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků