Honda plánuje do roku 2012 prodat více než 400 000 hybridů

Japonská automobilka Honda je v otázce prodejů hybridních vozidel skutečně optimistická. Představitelé automobilky totiž prozradili, že za čtyři roky plánují prodat více než 400 tisíc hybridů. Na druhé straně je ale nutno přiznat, že s prodejností těchto eko-vozidel na tom automobilka není špatně a během minulého roku se jí podařilo prodat kolem 55 000 vozů s hybridním pohonem.

Přesto je to odhad optimistický, neboť boom „hybridizace“ aktuálně polevuje a lidé přestávají mít o tyto vozy tak velký zájem.
 

Vraťme se však zpět k automobilce Honda, která plánuje svými hybridy přesvědčit masy lidí. V současnosti se připravuje nová generace modelu Civic, jenž bude dostupná také v „ekologické podobě“. Páteří celého projektu však i nadále zůstává připravovaný model s názvem CR-Z, kterým hodlá automobilka zatopit známému Priusu od Toyoty.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků