Honda plánuje do roku 2012 prodat více než 400 000 hybridů

Japonská automobilka Honda je v otázce prodejů hybridních vozidel skutečně optimistická. Představitelé automobilky totiž prozradili, že za čtyři roky plánují prodat více než 400 tisíc hybridů. Na druhé straně je ale nutno přiznat, že s prodejností těchto eko-vozidel na tom automobilka není špatně a během minulého roku se jí podařilo prodat kolem 55 000 vozů s hybridním pohonem.

Přesto je to odhad optimistický, neboť boom „hybridizace“ aktuálně polevuje a lidé přestávají mít o tyto vozy tak velký zájem.
 

Vraťme se však zpět k automobilce Honda, která plánuje svými hybridy přesvědčit masy lidí. V současnosti se připravuje nová generace modelu Civic, jenž bude dostupná také v „ekologické podobě“. Páteří celého projektu však i nadále zůstává připravovaný model s názvem CR-Z, kterým hodlá automobilka zatopit známému Priusu od Toyoty.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků