Honda nasazuje do svých vozů černou skříňku

Když spadne letadlo, mají vyšetřovatele k dispozici dvě černé skříňky, které zaznamenávají jak hlasovou komunikaci v kabině pilotů, tak informace ze všech možných přístrojů. Díky tomu jsou schopni analyzovat, co se s letadlem dělo a mají více možností, jak určit příčinu nehody.

U automobilů je v současnosti nemalý problém zjistit, jak se nehoda skutečně odehrála, a proto se již delší dobu ozývají hlasy, že obdoba černé skříňky by často pomohla jednoznačně určit viníka.

Japonská automobilka Honda je lídr v tomto směru a svým zákazníkům umožní pořídit si za příplatek obdobu černé skříňky. Celý systém v podstatě obsahuje minikameru umístěnou na zadní stěně zpětného zrcátka a záznamového zařízení s paměťovou kartou, na který se průběžně ukládá záznam.

Pokud se kapacita karty vyčerpá, začne se záznam nahrávat od počátku. Pokud se stane nehoda, je na kartě uloženo posledních osm sekund před nehodou a dalších až 12 sekund po nehodě.

Systém je zcela pasivní a slouží jen k tomu, aby existoval nějaký záznam co se před, během a po nehodě odehrálo, což může usnadnit zjištění příčiny nehody.
 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků