Honda nabízí nové HR-V i s motorem, který bychom si jistě oblíbili. Místo do Evropy ale zamíří jinam

Třetí generace modelu HR-V je v Evropě dostupná pouze jako hybrid. Přitom do Indonésie a na Filipíny se dostane velmi atraktivní derivát s přeplňovaným motorem.

Když automobilka prodává jeden model po celém světě, každému trhu se věnuje individuálně podle místních preferencí a legislativy. Proto například v Evropě máme Hondu HR-V pouze v hybridní motorizaci e:HEV. Jestli to někoho utěší, ani v Thajsku na tom nejsou lépe.

Naopak v Indonésii se zájemci dočkají konfigurace, která by se určitě i tady stala oblíbenou. Třetí generace HR-V bude poprvé nabízena s přeplňovaným motorem. Konkrétně půjde o patnáctistovku s výkonem 130 kW a točivým momentem 240 Nm. Spojená bude s místní nejvyšší výbavou RS. Pomineme-li elektrické verze prodávané v Číně, půjde o nejvýkonnější motorizaci. Linie RS ponese sportovněji střižený exteriér s plaketami a dvojicí koncovek výfuku. Výbava bude rovněž zahrnovat balíček bezpečnostních prvků Honda Sensing.

Kromě Indonésie se bude HR-V RS prodávat od 19. dubna i na Filipínách. V Japonsku je HR-V prodáváno pod názvem Vezel a kromě hybridu dostanete i atmosférickou patnáctistovku, která je vyhrazena pouze základní výbavě. Pro americký trh by měla mít HR-V trochu jiné pojetí, které má údajně lépe odrážet místní zvyklosti. Uvidíme, jestli Honda nabídne pouze hybrid, nebo i zmíněnou přeplňovanou variantu. Jasno bude 4. dubna tohoto roku.

Honda

Japonská Honda vedle automobilů a motocyklů vyrábí také samostatné motory, elektrogenerátory nebo zahradní techniku. Společnost založil v roce 1948 Soichiro Honda. Od roku 1950 to je největší světový výrobce motocyklů.

Honda Civic • Honda Jazz • Honda CR-V • Honda HR-V • Honda NSX • Honda E

Váš názor Další článek: Nová Škoda Fabia Rally2 má oproti předchůdci dvakrát větší přítlak. Těží i z aerodynamiky silniční verze

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz