Honda láká na zbrusu nový Jazz. V Evropě bude nabízen výhradně jako hybrid

Pro tokijský autosalon chystá Honda premiéru nové generace Jazzu. Ještě před tím nám ale poskytuje první upoutávku.

Současná třetí generace prostorného hatchbacku Jazz je na trhu již od roku 2013, tudíž není divu, že Honda plánuje co nevidět uvést zbrusu novou generaci. Dlouho přitom čekat nebudeme, jelikož k premiéře dojde už příští týden, přesněji 23. října na autosalonu v Tokiu. V klasickém stylu tedy Honda vypouští do světa upoutávku.

Dalšímu naftovému motoru zvoní hrana. Oběť na oltář elektrifikace pokládá Honda

Dalšímu naftovému motoru zvoní hrana. Oběť na oltář elektrifikace pokládá Honda

Ze zatměného profilu vozu lze vyčíst, že proporce Jazzu zůstanou vcelku beze změn. Podle dřívějších informací ale máme čekat mnohem zakulacenější design karoserie oproti dosavadní generaci, příď bude členitější a dostane nové full-LED světlomety. Současné vertikální svítilny vzadu pak nahradí horizontální lampy zasahující do pátých dveří.

Možná nejzajímavější zprávou ale je, že Honda plánuje nový Jazz v Evropě nabízet výhradně s hybridní jednotkou spojující spalovací motor, elektromotor a baterii. Konvenční motorizace bez elektrifikace již nebudou k mání. Žádná čísla zatím Honda nezveřejňuje, pouze uvádí „impozantní kombinaci silného výkonu, snadné ovladatelnosti a ekonomické spotřeby paliva“.

Roztomilá Honda e zná svou cenu. Stojí jako VW ID.3, tohle si bude muset obhájit

Roztomilá Honda e zná svou cenu. Stojí jako VW ID.3, tohle si bude muset obhájit

Ke změnám by přitom mělo dojít i na podvozku a v interiéru. Nový Jazz tak chce zvýšit laťku z hlediska pohodlí a radosti z jízdy. Kromě prakticky řešené kabiny bychom se tedy mohli dočkat kvalitnějších materiálů uvnitř, lepšího odhlučnění a komfortnějšího naladění podvozku.

Zpátky k elektrifikaci se Honda vrací i oznámením, že ve stejný den, kdy bude na autosalonu v Tokiu představena nová Honda Jazz, spořádá společnost mediální přestavení v Amsterdamu, kde se dozvíme další podrobnosti o plánech ohledně elektrifikace „Electric Vison“ pro Evropu.

Galerie doplněna o současnou generaci Hondy Jazz.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

dnes | Jan Mička | 24 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 75 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků