Zbožňovaná Honda Integra se vrací na scénu. Znáte historii minulých generací?

Fešácký Japonec hlásí návrat na scénu, kořeny tohoto modelu sahají do poloviny osmdesátých let.

Oživení slavného jména Integra proběhne ve dvou směrech. V Číně půjde o sportovnější provedení Hondy Civic, do USA se vrací jako stylový čtyřdveřový liftback. My se ale podíváme do historie, která se v případě těchto vozů začala psát už v roce 1985.

První generace AV, DA1-DA4 (1985-1989)

Model Integra se poprvé objevil v Japonsku v únoru 1985. Nesl název Honda Quint Integra a byl prodáván výhradně skrze dealerství Honda Verno, které bylo společně s dalšími prodejnami Clio a Primo určeno pro prémiové vozy a náročnější zákazníky. Původně byl prodáván v třídveřovém provedení, k němuž v říjnu 1985 přibyl pětidveřák a v roce 1986 pak čtyřdveřový sedan. V březnu roku 1986 vůz vstoupil na americký trh jako Acura Integra.

Honda Integra se vrací! Zatím jako sportovnější verze nového Civicu pro Čínu

Honda Integra se vrací! Zatím jako sportovnější verze nového Civicu pro Čínu

Pod kapotou byste našli točivý čtyřválec B16 DOHC o objemu 1,6 litru s výkonem 84 kW, spojený buď s pětistupňovým manuálem, nebo čtyřstupňovým automatem. Ten byl v Evropě dostupný pouze na britském trhu, Honda svou Integru zákazníkům na starém kontinentu na rozdíl od zbytku světa představovala jako skromnější model bez luxusnější výbavy. V letech 1988 a 1989 byl k dostání vylepšený motor 1.6 s 88 kW, pod kapotou ale mohly být také patnáctistovky EW5 a D15A1. První generace vznikla v necelých 228 tisících exemplářů, zajímavostí je že v Austrálii byla prodávána jako Rover 416i.

Honda Civic

Honda Civic je sportovnější typ vozu od japonské automobilky. Symbol spolehlivosti a robustního zpracování zůstává u atmosférických motorů i poté, co většina konkurence přešla na menší objem a přeplňování.

10. generace • Honda Civic Type-R • Test Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT • Ceny v ČR • Test Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC • Dostupné motory • Test Honda Civic Type R GT 2020

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků