Honda Inspire, japonský Accord jde do prodeje

Současná generace Hondy Accord bude zanedlouho vyměněna. Prozatím přichází na scénu americko-japonská verze, která se od té evropské v každé generaci více či méně odlišuje. Každopádně tato novinka naznačuje, jakým směrem se bude ubírat evropská verze.

Honda Inspire, neboli Accord, měří na délku solidních 4 930 mm, na šířku 1 845 mm a na výšku 1 475 mm. Svými rozměry tak hravě atakuje vyšší střední třídu.

S konkurenty ovšem bude bojovat jen jediným motorem a to výborným šestiválcem 3,5 i-VTEC o výkonu 206 kW (280 k) a točivém momentu 352 Nm. Agregát díky systému VCM dokáže odpojit celou jednu řadu válců, čímž dokáže uspořit nemálo paliva. HTP však ani při chodu na jednu řadu nečekejte.

Honda patří tradičně k automobilkám, které se nebojí nových technologií. Takže i nová Inspire bude doslova prošpikována bezpečnostními systémy, které se starají o upozornění před možnou kolizí apod. Samozřejmostí je duální klima, série aribagů, pokročilý audio systém, satelitní navigace a další.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků