Honda Inspire, japonský Accord jde do prodeje

Současná generace Hondy Accord bude zanedlouho vyměněna. Prozatím přichází na scénu americko-japonská verze, která se od té evropské v každé generaci více či méně odlišuje. Každopádně tato novinka naznačuje, jakým směrem se bude ubírat evropská verze.

Honda Inspire, neboli Accord, měří na délku solidních 4 930 mm, na šířku 1 845 mm a na výšku 1 475 mm. Svými rozměry tak hravě atakuje vyšší střední třídu.

S konkurenty ovšem bude bojovat jen jediným motorem a to výborným šestiválcem 3,5 i-VTEC o výkonu 206 kW (280 k) a točivém momentu 352 Nm. Agregát díky systému VCM dokáže odpojit celou jednu řadu válců, čímž dokáže uspořit nemálo paliva. HTP však ani při chodu na jednu řadu nečekejte.

Honda patří tradičně k automobilkám, které se nebojí nových technologií. Takže i nová Inspire bude doslova prošpikována bezpečnostními systémy, které se starají o upozornění před možnou kolizí apod. Samozřejmostí je duální klima, série aribagů, pokročilý audio systém, satelitní navigace a další.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků