Honda Inspire, japonský Accord jde do prodeje

Současná generace Hondy Accord bude zanedlouho vyměněna. Prozatím přichází na scénu americko-japonská verze, která se od té evropské v každé generaci více či méně odlišuje. Každopádně tato novinka naznačuje, jakým směrem se bude ubírat evropská verze.

Honda Inspire, neboli Accord, měří na délku solidních 4 930 mm, na šířku 1 845 mm a na výšku 1 475 mm. Svými rozměry tak hravě atakuje vyšší střední třídu.

S konkurenty ovšem bude bojovat jen jediným motorem a to výborným šestiválcem 3,5 i-VTEC o výkonu 206 kW (280 k) a točivém momentu 352 Nm. Agregát díky systému VCM dokáže odpojit celou jednu řadu válců, čímž dokáže uspořit nemálo paliva. HTP však ani při chodu na jednu řadu nečekejte.

Honda patří tradičně k automobilkám, které se nebojí nových technologií. Takže i nová Inspire bude doslova prošpikována bezpečnostními systémy, které se starají o upozornění před možnou kolizí apod. Samozřejmostí je duální klima, série aribagů, pokročilý audio systém, satelitní navigace a další.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků