Honda CR-Z: nástupce CR-X s hybridem pod kapotou

Není to tak dávno, co jste si mohli koupit v autosalonech Hondu CR-X. Malý sportovně laděný vůz japonské automobilky se stal svým způsobem legendou pro své výkony a vlastnosti. Jenže od té doby uplynulo mnoho času a nic podobného už Honda nenabídla.

Jakéhosi nástupce tohoto vozu má představovat studie Honda CR-Z, která byla představena na domácím tokijském autosalonu. Vůz je určen hlavně pro mladé řidiče a je to na něm vidět. Karosérie mixuje tvary kupé a hatchbacku a svým pojetím trochu připomíná tří dveřovou verzi Citroenu C4.

Velmi povedenou příď tak doplňují dynamické linie z boku a vše je uzavřeno zadní části, která je v poslední době u konceptů Hondy až příliš stejná. Futuristický interiér pak překypuje zajímavými prvky, které jsou trochu podobné současným modelům.

O pohon studie se pak stará hybridní systém, od kterého si automobilka dost slibuje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Honda CR-Z
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

dnes | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků