Honda CR-Z: nástupce CR-X s hybridem pod kapotou

Není to tak dávno, co jste si mohli koupit v autosalonech Hondu CR-X. Malý sportovně laděný vůz japonské automobilky se stal svým způsobem legendou pro své výkony a vlastnosti. Jenže od té doby uplynulo mnoho času a nic podobného už Honda nenabídla.

Jakéhosi nástupce tohoto vozu má představovat studie Honda CR-Z, která byla představena na domácím tokijském autosalonu. Vůz je určen hlavně pro mladé řidiče a je to na něm vidět. Karosérie mixuje tvary kupé a hatchbacku a svým pojetím trochu připomíná tří dveřovou verzi Citroenu C4.

Velmi povedenou příď tak doplňují dynamické linie z boku a vše je uzavřeno zadní části, která je v poslední době u konceptů Hondy až příliš stejná. Futuristický interiér pak překypuje zajímavými prvky, které jsou trochu podobné současným modelům.

O pohon studie se pak stará hybridní systém, od kterého si automobilka dost slibuje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Honda CR-Z
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků