Honda Civic Type S, tři dveře již v Česku

Japonská automobilka Honda přišla na náš trh s dvojicí modelů nového Civicu, které mají jedno společné. Pouze troje dveře. Ostrý Type R je určen hlavně pro ty, kteří vyžadují maximální jízdní výkony, a model Type S je pak klasickou 3D verzí hatchbacku Civic.

Tip: České ceny Hondy Civic Type R naleznete zde.

Honda Civic Type S bude u nás dostupná s dvojicí motorů. Benzínovým čtyřválcem o objemu 1,8 l s výkonem 103 kW (140 k) a naftovým čtyřválcem 2,2 o výkonu 103 kW (140 k). Benzínový motor půjde navíc kombinovat se šestistupňovým manuálem nebo s automatem.

Oba modely pak nabízí shodnou výbavu. Ta je proti 5D modelu ovšem řádně okleštěna a zájemce např. o xenonové světlomety, dešťový senzor, el. sklopná vnější zrcátka má smůlu.

Výbava je ovšem i tak poměrně bohatá. Číta např. stabilizační systém, automatická klimatizace, šest airbagů, elektricky ovládaná okna, palubní počítač a další.

Základní cena Civicu Type S s benzínovým motorem 1,8 a manuální převodovkou je stanovena na 549 000 Kč, s automatem pak na 579 000 Kč. Naftovou verzi pak pořídíte od 609 000 Kč.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků