Honda Civic Type-R, nový vzhled se starou technikou

Automobilka Honda v Ženevě představila svůj koncept ostrého modelu Civicu - Type-R. Máme již k dispozici snímky konceptu a spolu s ním i první přesnější specifikace. Jaký bude mít nový Type-R motor a kam zamíří? (doplněno 1.3.)
Honda Civic Type-R, nový vzhled se starou technikou

Tento týden představuje automobilka Honda v Ženevě svůj koncept Civicu Type-R. Nová studie je postavena na 3D verzi oblíbeného Civicu a na každém kroku jde vidět snahu o to, aby působila maximálně dynamicky.

Běžný model Civicu doznal jen mírných změn, protože již v tomto provedení vypadá dostatečně dynamicky a sportovně. Ovšem již první snímky odhalují rozdíly. Civic Type-R již nemá polykarbonátový pás mezi světlomety a na jeho místě se nyní nachází klasická mřížka. Nový je i přední a zadní spoiler, a také prahové nadstavce se zadním přítlačným křídle,. Hlavní odlišností jsou tak velká 19" kola z lehké slitiny s pneu o rozměru 245/35.

Pro mnohé zájemce je důležitý také motor, který se nakonec v Civicu Type-R objeví. Půjde o stejný atmosférický motor o objemu 2.0 litru s technologií i-VTEC, který dává výkon 147 kW (200 k). Již horší zprávou je, že Honda nehodlá přinést na trh silnější verzi, a tak jediným ostrým nářadím z dílny Hondy zůstane u Civicu známý dvousetkoňový agregát. Na druhou stranu i nová generace Civicu Type-R bude zaměřena na maximální emoce a zážitek z jízdy, a tak snad opět přijde model, který bude oproštěn od všeho zbytečného a bude čistokrevnou silniční motokárou. Na rozdíl od konkurence, by mělo jít o opravdový hot hatch, který nebude souborem kompromisů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Studie Honda Civic Type-R

Tip: Živé fotografie z představení nové Hondy Civic Type-R najdete v našem fotospeciálu z ženevského autosalonu.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků