Honda Civic Si Concept: nový Type-R

Na autosalonu v Chicagu představila Honda nový koncept Civic Si, který má přesně to, co po této značce požaduje každý její fanoušek: sportovní duši. Koncept navazuje na vozy z přelomu 80. a 90. let jako Civic S, Civic Si nebo CRX Si (označení na americkém trhu). V polovině devadesátých let se Honda od trendu výroby sportovně laděných vozů poněkud odklonila, aby se zase vrátila zpět novou generací Civicu, který již byl zachycen špionážními fotografy, a novým Accordem. Nový koncept bude podle Hondy na 90 procent shodný se sériovým modelem, máme se tedy na co těšit.

Pod kapotou má koncept klasický dvoulitr s výkonem 147 kW, který se nachází v současné generaci Civicu Type-R. Na americkém trhu má Type-R, resp. Civic Si (americké označení) pod kapotou pouze 160koňový dvoulitr. Oproti evropskému Type-R to tedy není žádná změna, nicméně kdo někdy zkusil alespoň krátce zmiňovaný motor, ví, že vyššího výkonu snad ani není třeba. Motor je spojen s koly šestistupňovým manuálem a výkon je přenášen na 18" litá kola s pneumatikami 225/45. O dostatečný brzdný účinek se postarají čtyřpístkové kotoučové brzdy Brembo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků