Honda Civic Si Concept: nový Type-R

Na autosalonu v Chicagu představila Honda nový koncept Civic Si, který má přesně to, co po této značce požaduje každý její fanoušek: sportovní duši. Koncept navazuje na vozy z přelomu 80. a 90. let jako Civic S, Civic Si nebo CRX Si (označení na americkém trhu). V polovině devadesátých let se Honda od trendu výroby sportovně laděných vozů poněkud odklonila, aby se zase vrátila zpět novou generací Civicu, který již byl zachycen špionážními fotografy, a novým Accordem. Nový koncept bude podle Hondy na 90 procent shodný se sériovým modelem, máme se tedy na co těšit.

Pod kapotou má koncept klasický dvoulitr s výkonem 147 kW, který se nachází v současné generaci Civicu Type-R. Na americkém trhu má Type-R, resp. Civic Si (americké označení) pod kapotou pouze 160koňový dvoulitr. Oproti evropskému Type-R to tedy není žádná změna, nicméně kdo někdy zkusil alespoň krátce zmiňovaný motor, ví, že vyššího výkonu snad ani není třeba. Motor je spojen s koly šestistupňovým manuálem a výkon je přenášen na 18" litá kola s pneumatikami 225/45. O dostatečný brzdný účinek se postarají čtyřpístkové kotoučové brzdy Brembo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků