Honda chystá pro své modely nový naftový šestiválec

Vedení automobilky Honda potvrdilo, že vyvíjí nový naftový šestiválec, který bude určen pro budoucí generace modelu Accord a Legend. Evropští zákazníci se tak dočkají u modelu střední třídy více než důstojného naftového motoru, který bude moci konkurovat zavedeným značkám. Zároveň s tímto motorem přijde Honda i s novým hybridním pohonem (benzín+elektromotor), který přijde na trh v roce 2009.

Pokud Honda půjde ve své tradici, kdy každý její motor patří k nejlepším v dané objemové třídě, pak se opravdu máme na co těšit. Již nynější naftový čtyřválec 2,2 i-CTDi patří k nejlepším naftovým čtyřválcům a nový naftový šestiválec může pořádně zatopit konkurentům.

Tip: Přečtěte si test motoru 2,2 i-CTDi v modelech CRV, FRV a Accord.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků