Honda chystá elektrickou ofenzivu. Futuristické koncepty e:N budou jezdit do pěti let

Japonská značka představila svou vizi budoucnosti na online konferenci. Týká se hlavně Číny, ale mohla by přetéci i do zbytku světa.

Smělými plány Honda v poslední době nešetří. Do roku 2050 chce srazit smrtelné nehody svých vozů i motocyklů na nulu a ve stejném časovém horizontu má být také zcela uhlíkově neutrální. Pro hlavní světové trhy včetně Číny počítá s 40% podílem elektrických a vodíkových vozů do roku 2030, v roce 2035 má jít o 80 % a v roce 2040 pak plných sto procent. Pro Čínu pak po roce 2030 plánuje výhradně hybridy a elektromobily.

Nová Honda HR-V se v Číně ukazuje jako elektromobil. Dorazí nakonec i k nám?

Nová Honda HR-V se v Číně ukazuje jako elektromobil. Dorazí nakonec i k nám?

Na špici tohoto vývoje má být její nová značka e:N – písmena mají znamenat pochopitelně elektřinu a novotu. V následujících pěti letech ji ponese deset nových modelů, které jsou primárně určeny pro Čínu, ale není vyloučeno jejich rozšíření do zbytku světa. Jako první půjdou na trh modely e:NS1 a e:NP1 – v galerii jde o černo žlutý a šedý vůz. V prodeji budou již na jaře příštího roku, výrobu zajistí čínské závody Dongfeng Honda a GAC Honda.

Nová Honda HR-V má české ceny. Pouze s hybridem začíná od 699.900 Kč

Nová Honda HR-V má české ceny. Pouze s hybridem začíná od 699.900 Kč

Budoucnost značky e:N pak naznačuje trio konceptů futuristických tvarů, které jako by vypadly ze sci-fi filmu. Jde o SUV, GT a kupé, které by se mohly objevit v sériové podobě do konce aktuální dekády. Masivní elektrifikace si samozřejmě vyžádá nejen nová dealerství, ale také stabilní dodávky komponentů. Honda proto posílí svou spolupráci se strategickým partnerem CATL kvůli dostatku baterií.

Honda

Japonská Honda vedle automobilů a motocyklů vyrábí také samostatné motory, elektrogenerátory nebo zahradní techniku. Společnost založil v roce 1948 Soichiro Honda. Od roku 1950 to je největší světový výrobce motocyklů.

Honda Civic • Honda Jazz • Honda CR-V • Honda HR-V • Honda NSX • Honda E

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků