Honda Accord Sport GT, další naftový „sporťák”

Automobilka Honda rozšířila nabídku verzí modelu Accord o nový Sport GT. Za tímto značením nehledejte žádné sportovnější ambice tohoto skvělého vozu, ale jen stylingový paket. Ten bude navíc určen jen pro jediný motor a to naftový čtyřválec 2,2 i-CDTi.

Základem paketu jsou nová kola z lehké slitiny. Pro sedan jsou určeny sedmnáctky a pro kombi šestnáctky. Součástí paketu je i nová sada spoilerů a také exkluzivní White Pearl lak. Z vnějšku zaujmou také světlomety s kouřovým efektem.

Přístrojový a středový panel pak zdobí imitace kabronu. Výbavu rozšiřuje navigace, pokročilý audio systém, tempomat, Bluetooth a další. Jedinou funkční součásti vozu, která tak může zlepšit jízdní vlastnosti, je sportovní podvozek.

Nevýhodou je, že tento balíček bude dostupný jen pro britské řidiče, takže případný dovoz bude velmi komplikovaný.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Honda Accord Sport GT
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků