Honda Accord s nový motorem

Honda uvádí na český i slovenský trh nový motor pro model Accord. Je jím atraktivní motor 2.3 l VTEC, který výrazně rozšiřuje nabídku jednotlivých verzí. Nový 2.3litrový Accord v sobě spojuje vysoký výkon a pružnost při zachování vynikající hospodárnosti.
Honda Accord s nový motorem
Honda uvádí na český i slovenský trh nový motor pro model Accord. Je jím atraktivní motor 2.3 l VTEC, který výrazně rozšiřuje nabídku jednotlivých verzí. Nový 2.3litrový Accord v sobě spojuje vysoký výkon a pružnost při zachování vynikající hospodárnosti.

Svojí konstrukcí a parametry je nový 2.3litrový motor SOHC VTEC podobný čtyřválci 2.0 l, který na českém i slovenském trhu nahradí. Zajímavým rysem jsou dva vyvažovací hřídele, umožňující velmi vyvážený běh. Největší výkon je 152 koní (113 kW) při 5700 ot./min, nejvyšší točivý moment činí 206 Nm při 4700 ot./min a zvláště plochá křivka točivého momentu předurčuje vynikající pružnost v pásmu nízkých a středních otáček. Díky tomu dosahuje spotřeba paliva v kombinovaném cyklu velmi příznivé hodnoty 8.7 l / 100 km. Hodnota akcelerace z 0 na 100 km/hod je pouhých 9.8 sekund.

Za to, že nový motor splňuje ty nejpřísnější ekologické limity vděčí moderní technologii, kterou ve velké míře využívá.

Nový čtyřválec 2.3 l VTEC je velmi dobře sladěn s pětistupňovou manuální převodovkou nebo čtyřstupňovou samočinnou převodovkou Sequential Sports Shift. Sequential Sports Shift nabízí řidiči volbu mezi konvenčním samočinným řazením nebo, po přesunutí řadicí páky do malé boční kulisy, manuálním řazením. Při něm řadí řidič pohybem páky vpřed (na vyšší stupeň) a vzad (na nižší stupeň). Rychlejší řazení v tomto módu zvyšuje kontrolu řidiče nad vozem.

Samočinná převodovka je vybavena poslední generací systému Grade Logic Control, které řidiči ocení zvlášť v úsecích častých zatáček. Systém totiž přizpůsobuje módy řazení aktuálním jízdním podmínkám a charakteru vozovky. Má také lineární solenoid kontrolující hydraulický tlak v převodovce, což přináší rychlejší a plynulejší řazení.

Cena Hondy Accord vybavené motorem 2.3 začíná na 889 000 Kč, Accord 2.3 je na českém trhu k dispozici jako sedan s výbavou ES.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků