Honda Accord Hybrid se neprodává, výroba skončí

Japonská automobilka Honda patří ve světě hybridních vozů k průkopníkům a spolu s Toyotou i k lídrům. Ovšem ani toto nestačí k tomu, aby byly prodeje hybridních vozů rentabilní.

Dle vedení automobilky bude již brzy ukončena výroba současné generace Accordu s hybridním pohonem a to z jediného důvodu. Tento model se jednoduše neprodává tak, jak automobilka čekala. Prohrála tak nepsaný souboj s Toyotou, která naopak rozšiřuje výrobu hybridních vozů a také rozšiřuje nabídku hybridních modelů.

Honda navíc oznámila, že s hybridní verzí nepočítá ani u nové generace Accordu, která bude již brzy představena. I když se Honda snažila prodávat hybridní Accord od roku 2004, prodala pouze 25 000 vozů, což je z pohledu automobilky velmi málo.

Na trhu tak u Hondy zůstane jediný hybrid a to model Civic ve verzi sedan.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 24 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků