Honda Accord Hybrid se neprodává, výroba skončí

Japonská automobilka Honda patří ve světě hybridních vozů k průkopníkům a spolu s Toyotou i k lídrům. Ovšem ani toto nestačí k tomu, aby byly prodeje hybridních vozů rentabilní.

Dle vedení automobilky bude již brzy ukončena výroba současné generace Accordu s hybridním pohonem a to z jediného důvodu. Tento model se jednoduše neprodává tak, jak automobilka čekala. Prohrála tak nepsaný souboj s Toyotou, která naopak rozšiřuje výrobu hybridních vozů a také rozšiřuje nabídku hybridních modelů.

Honda navíc oznámila, že s hybridní verzí nepočítá ani u nové generace Accordu, která bude již brzy představena. I když se Honda snažila prodávat hybridní Accord od roku 2004, prodala pouze 25 000 vozů, což je z pohledu automobilky velmi málo.

Na trhu tak u Hondy zůstane jediný hybrid a to model Civic ve verzi sedan.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků