Honda Accord Hybrid se neprodává, výroba skončí

Japonská automobilka Honda patří ve světě hybridních vozů k průkopníkům a spolu s Toyotou i k lídrům. Ovšem ani toto nestačí k tomu, aby byly prodeje hybridních vozů rentabilní.

Dle vedení automobilky bude již brzy ukončena výroba současné generace Accordu s hybridním pohonem a to z jediného důvodu. Tento model se jednoduše neprodává tak, jak automobilka čekala. Prohrála tak nepsaný souboj s Toyotou, která naopak rozšiřuje výrobu hybridních vozů a také rozšiřuje nabídku hybridních modelů.

Honda navíc oznámila, že s hybridní verzí nepočítá ani u nové generace Accordu, která bude již brzy představena. I když se Honda snažila prodávat hybridní Accord od roku 2004, prodala pouze 25 000 vozů, což je z pohledu automobilky velmi málo.

Na trhu tak u Hondy zůstane jediný hybrid a to model Civic ve verzi sedan.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků